Sosyal Medya Mel Gibson’u Yine Müslüman Yaptı

Yazar -

Her sene bu mevsimlerde tekrarlayan “Mel Gibson müslüman oldu” haberinin vakti geldi.

Sosyal Medy bugün birden hem de diyanet onayı ile Mel Gibson’u yine müslüman yaptı. google’da bile en çok arananlar arasına girerek “bold” olmuş.

tekrar hatırlatmakta fayda var, bir kimsenin din değiştirmesi noktasında diyanet açıklama yapmaz. Yalan haberlerin yayınlandığı siteler diyanetin adını kullanan diyanet ile hiç bağı olmayan haber siteleridir.

tamamen tık hedefi ile yapılan bu haberler kesinlikle gerçeği yansıtmadığı gibi, Mel Gibson’un müslüman olduktan sonra ki yapacakları üzerinden bir islamla dalga geçme noktasına taşınmaktadır.

yalan haber şöyle;

Ünlü aktör Mel Gibson bugun Beverly Hills Musluman Merkezi (The 90210 Center For Islam) onunde yaptigi basin aciklamasinda bir sure once musluman oldugunu acikladi. “‘İsa’nin Aski’ filminden sonra Hiristiyanlarin tepkisini cekmek istemedigim icin musluman oldugumu aciklamadim. Ama artik icimdeki Islam askini gizli tutmam mumkun degil.” seklinde konustu. Bir sure Islami bilgisini cesitli ulkelerdeki medreselerde gelistirdikten sonra sinema kariyerine devam edecegini aciklayan 50 yasindaki aktor, su anda yonetmenligini yapacagi ve basrolunu oynayacagi ve Hamza’nin hayatinin konu edilecegi “Allah’in Kilici” isimli filmin senaryosu ustunde calismakta oldugunu belirtti. “Dimension Films, ve Sony Pictures ile filmin finansmani konusunda gorusuyoruz.İnşallah 1-2 sene icinde cekimlere baslariz.” dedi.

Bir film setinde uzaktan kulagina gelen ezan sesinin etkisi ile Islam’i arastirmaya basladigini belirten Gibson, Islam’in tevhidi evren anlayisinin kendisini etkiledigini belirtti. Daha sonra ogle namazi icin gazetecileri Beverly Hills Musluman Merkezi Camii’ne davet eden Gibson, kamet getirirken poz verdi.

haberi yapan hangi hastalıklı zihin ise, buna inanacak müslümanlar ile güzel kafa bulmuş, kendisini tebrik ediyorum, inanan saf beyinleri de bu yalan haberi daha fazla yaymamalarını ve kutlamalarına son vermelerini öneriyorum.

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Kurucu Üye. Sosyalmedyahaber.com Kurucusu. İnternet Yayıncısı, İstanbul Üniv. Metin Yazarı. Social CRM.

18 Comments to Sosyal Medya Mel Gibson’u Yine Müslüman Yaptı

 1. mustafa ünal

  Mel gibson müslümam oldu mu olmadı mı ….Bundan daha çok dikkate değer olan aramızdaki münafık ve kafirlerin hayıflanmaları beni daha çok şaşırtıyor.Mel gibson da madonna da müslüman olur.Fakat siz Ebu cehil soyu için hiçbir umut göremiyorum.Herhangi birinin müslüman olduğu haberi dahi içinizi yakıyorr.Siz her dalgacılar Allah sizleri birer karikatüre çevirdiğinin farkında değilmisiniz….

  • sosyal medyadaki borucular ötsün.kapaktır onlara hala yalan haber diyorlar ..cenelerı bos kardesım anca bunları yayan düsüncelere beyinlere laf adiyorlar sanane batıyormu bunu paylasmam zorunamı gidiyor.senın zoruna gidiyorsa bilki paylaşmam gerekiyor..
   inanıp inanmamanız bu haberı yalanlamaya calısmanız cok umrumuzda degılmı.sizin zorunuza gidiyor degilmi :D adam müslüman ve bu sayfada karalamaya kalkıyor kılıctaroglu gibi sonrada haberın yalanlaması iftirası ve bir takım cevreyi kücümsemes gibi. soruyorum yalansan kanıtlanırsa sayfanı kapatacakmısın haber sıtesını kapatacakmısın cunku senın yaptıgın dupeduz aldatmaca olacak sanane paylasımlardan zoruna mı gidiyor.adam müslümansa sen bosuna millete salak diyip duruyorsan halkın kafasını karıstırıyorsan kapatacakmısın siteni soytarı

 2. Bu konuları alay konusu yapanlar var. Ateist özerk bölge yazan forum bannerları altında photoshopla böyle haberler yapıp kendilerince eğleniyolar.

  (Asıl) Allah onlarla alay eder ve taşkınlıkları içinde şaşkınca dolaşmalarına (belli bir) süre tanır. (2/15)

 3. Bir insan müslümanım diyorsa ona müslüman değilsin demek hak olmaz. o kimse müslim,kafir, müşrik ya da münafık olabilir kalbini açıp göremeyeceğimize göre… Allah kalptekileri en iyi bilendir… Müslüman olmuşsa bunu yalanlamak isteyenler,reklam için diyenler olabilir.. Tolstoy da müslüman olduğunda yıllarca saklandı yalanlandı… Neden kabullenmiyor anlamıyorum.. Müslüman olduysa Allah kabul etsin,salihlerden yazsın olmamışsa da Allah hidayet etsin.

 4. Sanki daha önce hiç bir ünlü müslüman olmamış gibi konuşuyorsunuz. daha geçenlerde Snoop dogg müslüman olduğunu açıkladı… Bu insanın kendi inanci kimseyi cennete götürecek hali yok… Bu Mel Gibson’un kendi kararı ne olduğu kendi ve yaratıcısı arasında… Hem öyle olmadığını, senin doğruyu söylediğini nereden bilelim…. Ya sen Mel Gibson’a mı sordun?? Sana niye güvelimmm. Sait Ercan

Bir Cevap Yazın