Çarşamba , 30 Kasım 2022

Age of Empires: World Domination Mobil cihazlar için yolda

Microsoft’un imza attığı en kaliteli işlerden birisi de hiç şüphesiz Age of Empires‘ı bilgisayar oyuncularına kazandırmak olmuştur. Diğer yandan Microsoft’un en büyük hatası ise Age of Empires III‘den sonra yıllarca bu seriye yeni bir oyun üretmemiş olmasıdır. Artık devir teknoloji devri ve daha da çok devrimiz mobil teknoloji devri. Dolayısıyla böyle bir pazarın atlanmaması gerekiyor. Microsoft’da tam olarak bunu yapacak ve Age of Empires: World Domanination isimli oyununu mobil cihazlar için sunacak.

Ücretsiz strateji tabanlı ve normal alıştığımız tarz bir Age of Empires oyunu olacak olan mobil oyun içerisinde 8 farklı medeniyet bulunacak. Henüz hangi medeniyetlerin olduğuna dair bir bilgiye ise maalesef ulaşamadım. Birçok mekan yapısı ve etkileyeci efektleri ile birlikte gelecek olan oyunun en büyük avantajı ise tüm platformlarda oyunun oynanabilecek olmasıdır.

Oyun şuanda iPhone & iPad cihazları, Android ve Windows Phone işletim sistemi için hazırlanıyor. Oyunun Eylül ayında gelmeyeceği ise birçok yabancı kaynak tarafından doğrulanıyor. Fakat oyunun resmi web sitesinden de yola çıkacak olursak eğer bu kışa ulaşmadan Sonbahar mevsimi içerisinde yeni Age of Empires’ı kendi cihazlarımızda oynayabileceğiz. Siz, yıllardır PC versiyonu için beklenen oyunun mobil ve tablet cihazlar için gelmesine ne diyorsunuz?

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. ismail emrah demirayak

    Yıllar sonra beni oyun dünyasına çekebilecek tek oyun AOE, mobilde etkileyici olacağını ve eski kalibresini yakalayacağını düşünüyorum. Gelse de oynasak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir