Salı , 7 Şubat 2023

Apple Sonunda Bu Sektörede El Attı

image-Apple-Car-concept4

Apple’ın Titan kod adlı elektrikli otomobil projesi, 2019 yılında tamamlanmak üzere hazırlanırken Apple, 600 kişilik ekibini üç katına çıkartmak için proje onayı verdi. Apple Car gelecek. Wall Street Journal’da girilen haber ile öğrendiğimiz Apple Car projesinin ilerleyişi ile ilgili Apple’dan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Şubat ayında şirketin ilk kez otomobil endüstrisine adım atmayı planladığını ve o zamandan beri de sektörün önde gelen ve tecrübeli isimleri toplamakla uğraştığı biliniyor.

Batarya üreticisi A123 Systems’dan, Fiat Chrysler başta olmak üzere pek çok otomobil üreticisinden transferler yapan Apple, planlarını ilk otomobilini 2020 yılında seri üretim bandına almak için çalışıyor. Otomobil kısa bir zaman içinde teknoloji devlerinin en moda savaş alanı haline geldi ki; her biri daha büyük ve iyi ekranlar için, daha kaliteli ses sistemleri için, farklı sensörlerle otomobile farklı işlevler ekleyip aracı daha akıllı ve lüks hale getirmek için çalışıyor. Bu atılımları göz önünde bulundurduğumuzda otonom araçların gelecek neslin otomobilleri olacağını düşünebiliriz.

AppleCarBack34_v004

Apple’ın yapacağı bu ciddi atılım Apple’ın otomobil projesi firmanın telefon ve tablet pazarında en büyük oyunculardan biri olmasının ardından otomobil sektöründe de devlerden olmasını sağlayabilir.

Hakkında Berke Dabağ

One comment

  1. İ. Etem Çınar

    Apple kendini baya bi geliştiriyor yazı güzel like aldın benden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir