Pazar , 25 Temmuz 2021

AtaUni Sözlük Tasarımını Yeniledi

İnteraktif sözlükler, birbiri ardına arayüzlerini değiştirmeye, yazılımlarını güncellemeye devam ediyor. Ekşi Sözlük, İtü Sözlük ve Uludağ Sözlük yazılımlarını güncelliyorlarken bir haber de Atatürk Üniversitesi Sözlük’ten geldi.

Erzurum Atatürk Üniversite’sinin ilk sözlüğü olan ataunisözlük arayüzünü değiştirip başka bir scriptle yola devam etme kararı aldıktan sonra bu kararını yeni yılda uygulamaya soktu. Yenilenmiş yüzüyle 2013’e giren sözlük, yazar sayısındaki artışla da gelecek adına umut veriyor.

2012 yılında ilk entry’sini Erzurum başlığı altına yazarak serüvene başlayan ve o günden sonra hızını artırarak yolunu devam eden sözlük, yakında 2.nesil yazar alımlarını da başlatarak büyümeye devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

Her düşünceye özgürlük ve saygı fikriyle yola çıkan ataunisözlük “içindeki yazarı keşfet” sloganıyla yazar olmak isteyenlere sözlüğün kapısının açık olduğunu gösteriyor.

Ayrıca sözlük yöneticileri yeni yılda yapılması planlanan organizasyonların ve yeniliklerin büyüme adına yararlı olacağını ve bu sayede 2013’ün sözlük adına milad olacağını belirttiler..

Hakkında SMH MAKALE

One comment

  1. çok yenilikçi tasarım olmuş (!) beta ekşisözlüğün şahane bir imitasyonu… o değil de sözlüğe girdiğimde alın teri diye başlık çıktı ahaha. (ironiye gel)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir