Cumartesi , 25 Mart 2023

Battlefield 2

EA Games’in belki de en çok hit alan oyunlarından birisidir battlefield serisi. Battlefield 1942, Battlefield Vietnam, Battlefield 2 ve Battlefield 2142 şeklinde devam eden serinin en güzel oyunlarından birisi Battlefield 2.

Teorileri dikkate alarak oyunun senaryosuna yön veren EA Games gerçekten de fikri açıdan bu oyunda döktürmüş. Yakında Amerika ve Avrupa bloğunun Doğu bloğuna karşı savaşacağını düşünen EA Games bunu oyuna çok başarılı bir şekilde yansıtmış.

Oynanış özelliklerinden bahsedelim biraz da isterseniz. oyunda her haritada farklı takımlar var. Ama bunlardan birisi muhakkak Amerika oluyor. Karşısında ise İran veya Çin yer alıyorlar. Biz bu takımlardan herhangi birisini seçiyoruz ve oyunumuza başlıyoruz. Fakat oyunun en güzel noktası olan menüdeyiz şimdide… oyunda 6 çeşit asker tipi bulunmakta. bunlar özel tim, sıhhiye, mühendis, er, anti-tankçı ve keskin nişancı olmak üzere ayrılıyorlar. Favorim sıhhiyedir bu

Oyunda teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmak mümkün… öncelikle bir time girerseniz ve timin başkanı olursanız “commander” olarak adlandırılan en üst düzey subay rütbesine ulaşabilirsiniz. Commander olduğunuzda ise uydu tarafından taranan haritanın görüntüleri, düşmanların yeri size gönderiliyor. Ayrıca istediğiniz noktaya da top atışı yaptırmanız mümkün.

Grafikleri çok güzel tasarlanmış oyun orta seviye bilgisayarlarda gayet güzel çalışıyor ki ben nvidia’nın 64’lük ekran kartıyla oynuyorum(paylaşımlı). Ama bazı efektleri kısmanız gerekebilir.

Oyunda farklı araçları kullanabiliyoruz. Bunlar f-15, f-18 ve mig 29, m1 abraham tankı, t-90, vodnik vb tank, uçaklar ve helikopterlerden oluşuyor.

Paraşütünüzü unutmayın!

Oyunu hiç oynamayanların en çok merak ettikleri noktaya geldi sıra. Türkiye bu oyunda doğu bloğunda mı yer alıyor batı bloğunda mı? EA Games bu noktada pek de hassas davranmamış sanırım. Çünkü oyunda anladığım kadarıyla bir tek türk asker var. O da sürekli farklı takımlarda boy gösteriyor (bir seferinde Çin takımında bile oynadı).

Sıhhiye!

Oyunun belki de en gerçekçi noktalarından birisi sıhhiyeler. Vurulduğunuzda size tanınan belli süre içerisinde eğer bir sıhhiye gelirde size şok cihazıyla elektrik verirse tekrardan kalbinizi çalıştırıp oyuna dönmenizi sağlıyor. Yaralandığınızda ilkyardım yapma özelliği söylemiyorum bile.

Oyunun tek kusuru bot olarak adlandırılan bilgisayar oyuncularının aşırı saçmalaması. Yanınıza geldiğinde gurur yapıp bıçak çekiyorlar size falan. Ama bu da bir nebze düzeltilebilir. Tabi elinize bıçak alıp üzerlerine koşarsanız.

Özet olarak senaryosu çok sağlam, grafikleri çok sağlam bir oyun.

Tavsiye ederiz. enemy sniper spotted!

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir