Salı , 21 Eylül 2021

Dünyanın En Pahalı 25 Futbolcusu Analizi

Özellikle transfer döneminde sıkça takip edilen dünyanın en prestijli spor sitelerinden transfermarkt.com.tr  ‘den dünyanın en pahalı futbolcuları listesinin ilk 25 sırasını okuyucularımız için alıntıladık.  Listede 2 Alman, 4 arjantinli, 1 portekiz, 8 ispanya, 2 ingiltere, 2 hollanda, 1 kamerun, 1 gana, 1 sırbistan, 1 isveç, 1 fransa ve son olarak 1 tane de brezilyalı oyuncu bulunuyor. Listede de açık ara ispanya birinciliği yer alırken, Brezilya’dan sadece 1 oyuncu olması dikkatleri çekiyor. Futbol takımı bazında ise 6 futbolcu ile Barcelona birinci olurken onu 4 oyuncu ile  Bayern Münih ve real madrid takip ediyor. ilk 50’deki tek türk futbolcu Mesut Özil ise 28. sırada yer alıyor.

işte tam liste ve fiyatlar;

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

5 comments

 1. listede biraz karışıklık var gibi

 2. kesinlikle xavi , iniestadan daha pahalı ve kaliteli !!!!!

 3. ilk 3’e doğru diyebilirim ama ondan sonrası saçma mesela fabregasın o kadar yukarda olması gereksiz kazmanın teki fabregas..

 4. Bazı bilgilere före messi 214 m euro degerinde burada 100 milyon euro yazıyor bence mario gomez 35 milyon euro etmez en fzla 24 25 m euro

 5. kısmen katıldıgım liste. zira;
  1) rooney kesinlikle fabregastan daha pahalı.
  2) 30a dayanmış villayla 30unu geçen etoo o kadar etmez
  3) higuain daha fazla eder. (2. maddeye göre)
  sanki bazı oyuncular fazla şişirilmiş gibi. artık 30una dayanmış oyuncuları yani trasnfer olması zor olan oyunculara baya fazla fiyat biçilmiş gibi.

  edit: hesaplamada bazı kriterler olabilir. ben sadece sıfır bilgiyle yorum yaptım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir