Çarşamba , 30 Kasım 2022

Ekşi Sözlük Yönetiminden Mehmet Baransu’ya Suçlama!

http://www.sosyalmedyahaber.com/eksisozlukkapatilsin-ile-baslayan-tartismalar-buyuyor/ haberimizde belirttiğimiz tepki ve tartışmaların ardından Ekşi Sözlük yönetiminden üstü kapalı olarak Mehmet Baransu’ya suçlama geldi;

Moderasyonun açıklamasının tam metni şöyle;

kamuoyunun gündemine düşen tepkilerin çıkış noktası, kamuoyunca az da olsa tanınmış bir şahsın kendi hakkında yazılanları sildirmek istemesi ve bu konuda hukuka uygunluktan dolayı ret cevabı alması üzerine gerek twitter üzerinden, gerekse telefonlarımızdan bize yönelik akıl almaz iftiralarda bulunacağına dair çeşitli tehditlerde bulunması ve bu tehditlerinin göz ardı edilmesi üzerine kendi çevresinde sözüne güvenen talihsiz insanları kışkırtmasıdır.

ekşi sözlük tamamen yasalara uygun olarak faaliyet göstermektedir. yer sağladığı içeriklerin de gerek nefret söylemi gerek hukuka aykırılık içermemesine özen göstermektedir. tüm sosyal medya sitelerinde (twitter, facebook ve benzeri siteler) olduğu gibi, ekşi sözlük’te de her gün onbinlerce yazar tarafından binlerce farklı görüşte içerik girilmektedir. ekşi sözlük gelen şikayetlere maksimum önem göstermekte fakat her kişi için olduğu kadar kullanıcılarının da hukuk çerçevesindeki fikir ifade özgürlüklerini koruma konusunda taviz vermemeyi sürdürmektedir. gerek btk gerekse ekşi sözlük üzerinden gönderilen şikayetler ciddiyetle denetlenmekte, hukuka aykırı tüm içerikler kaldırılmaktadır. dolayısıyla sadece islam dini ve peygamberine değil, hiçbir dine veya kutsal kabul edilen değere hakaret niteliği taşıyan içeriğin ekşi sözlük içerisinde barındırılması mümkün değildir. çıkarılan söylentilerin tamamı tek bir şahsın kişisel çıkarları için yürüttüğü kışkırtma kampanyasının sonucudur. toplumsal hassasiyetler ucuz bir kampanyaya alet edilmiştir. bu konuda ekşi sözlük’e yapılan tehditler ve edilen hakaretlerin takibi hukuki yollardan yapılacaktır.

tüm bu akılalmaz süreç içerisinde bize destek olan, sağduyulu insanlara ekşi sözlük olarak teşekkür ederiz. (bkz: #eksisozlugedokunma)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=26235703

Gazeteci Mehmet Baransu’nun cevabı ise geçikmedi.

Yarın adliye de olacağını belirten gazeteci şunları yazdı;

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir