Perşembe , 23 Eylül 2021

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?

Çin’de artan internet sansürü üzerine kullanıcılara daha rahat bir internet kullanımı sunabilmek amacıyla Ultrasurf isimli yazılım Internet Corporation tarafından geliştirildi ve tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. İlk başta çıkış noktası yalnızca Çin’deki kullanıcılar olmasına karşın kısa bir süre sonra Ultrasurf programı beklenmeyen bir ilgi elde etti ve tüm dünyada aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bugün, ülkemizde de yasaklı sitelere giriş yapmak ve sunulan internet sansürü yasaklarını aşmak için sıklıkla kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır.

UltaSurf’ü indirdikten hemen sonra basit arayüzü sayesinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken gerekli olan tercihler (Options) sekmesinden giriş seçeneklerinizi düzenlemek ve bu seçeneklerden sonra yazılımı aktif hale getirmektir. Artık Ultrasurf ile sizi internette çok daha fazla avantaj bekliyor demektir.

UltraSurf hangi özelliklere sahiptir?

  • Sansür nedeniyle normal şekilde bilgisayarınızdan giriş yapamadığınız sitelere giriş yapmanıza olanak sağlar.
  • İnternet sitelerine erişim sırasında Ultrasurf proxy sunucularından faydalanılır ve böylece daha gizli bir internet kullanımı sunar.
  • Web sitelerine gerçekleştirdiğiniz girişler sırasında karşı sunuculara sizin IP adresinizi değil Ultrasurf’un proxy adresini iletir, bu da iz bırakmadan internette sörf yapmanıza yardımcı olur.

Ultrasurf programını hemen indirmek için buraya tıklayınız.

Hakkında Fikri Sabit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir