Pazar , 2 Nisan 2023

Everest KB-05 Fly Mouse İncelemesi

Test merkezimize bu ay Everest’in Fly Mouse’u ulaştı. Bu, çok kullanışlı mouse’u sizler için inceledik.

Mouse deyince aklımıza klasik ürünler geliyor. İcad edildiği günden beri bilgisayarların en kullanışlı I/O birimlerinden biri olan mouse’lar yavaş yavaş evrim geçirmeye başlıyorlar. Örnekleri çok az olan Air Mouse’lar ise gün geçtikçe daha fazla rağbet görüyor. Bir zemine ihtiyaç duymayan bu mouse’larla bilgisayarlarımızı kumanda kullanır gibi kontrol edebiliyoruz. Everest KB-05 Fly Mouse ise bu söylediklerimizin daha da ötesinde. Sadece mouse olarak değil, klavye olarak da kullanabildiğimiz bu cihaz, bilgisayarımızı kontrol etmemizde bize daha fazla yardımcı oluyor. Dahili bir pile sahip olan Everest KB-05 Fly Mouse, ekstra bir pil sarfiyatının da önüne geçmiş oluyor. Bilgisayardan şarj edip uzun süre kullanabiliriz. Kalibrasyon ve hassaslık konusunda da bekleneni veren Everest KB-05 Fly Mouse bilgisayar kullanım şeklini değiştirmek üzere raflardaki yerini almış.

Peki, bu kadar bahsettiğimiz Everest KB-05 Fly Mouse’u diğer Air Mouse’lardan ayıran özellik nedir. İşte burada karşımıza çıkan şey, Everest KB-05 Fly Mouse’un sadece pc’de değil, Smart TV’lerde, android cihazlarda ve IP TV’lerde de kullanılabilir olması. Tek yapmamız gereken küçük USB aygıtını cihazımıza bağlamak.

Everest KB-05 Fly Mouse, aynı zamanda TV kumandası olarak da ayarlanabiliyor. Tek yapılması gereken, mevcut kumanda ile kalibrasyon yapmak. Sonra istediğiniz gibi bu akıllı mouse’u kullanabilirsiniz.

Everest KB-05 Fly Mouse’un teknik özellikleri ise şöyle:

Ağırlık 98g
Boyut (mm) 170 x 49.5 x 10
F-Q Q
Marka Everest
Mesafe Klavye kullanımı 10 m , IR Kontrol 8m
Model KB-05
Özellik Air Mouse
Renk Siyah
Tür Multimedia
Uyumlu Cihazlar Android TV Box – Smart TV IPTV – Set Top Box – PC Device

Everest KB-05 Fly Mouse, piyasada 110 TL civarında bir satış rakamına sahip. Satın almak ve daha fazla incelemek için tıklayın.

[ot-gallery url=”http://www.sosyalmedyahaber.com/gallery/everest-kb-05-fly-mouse/”]

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir