Çarşamba , 22 Mart 2023

Facebook Sayfaları İçin Hızlı Büyüme İpuçları

Sosyal medyanın en hareketli ağlarından olan Facebook’ta bir sayfa oluşturduğunuzda büyümenin ne kadar zor olduğunu fark etmişsinizdir, zaten büyük bir olasılıkla buraya sayfanıza nasıl üye çekebileceğinizi öğrenmek, bu işlemi nasıl hızlandıracağınızı, nasıl yüksek kullanıcı sayısına ulaşacağınızı ve buna benzer şeyleri öğrenmek amacıyla geldiğinizi tahmin ediyorum. O yüzden lafı fazla uzatmadan konuya girelim.

Facebook’ta bir sayfa sahibiyseniz büyümek için iki ana yolu seçebilirsiniz. Bu seçenekler;

  • Organik
  • Diğer

Organik: Organik büyüme sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kullanıcıların Facebook sayfanıza girip içeriğini beğenip daha sonra sayfanızı beğenip fan olmasıyla devam eder. Eğer organik bir takipçi kitlesi istiyorsanız sayfa içeriğini oldukça kaliteli tutmanız gerekir ki bunu başka sayfaların içeriğini çalarak gerçekleştiremezsiniz, bu nedenle özgün olmayı tercih etmeniz gerekiyor. Yani organik bir takipçi kitlesinin yolu biraz yaratıcı olmaktan geçiyor.

Diğer: Eğer takipçilerinizin sadece sayfa sayısındaki yüksekliği arttırmasını istiyorsanız bunun için bir çok yol bulunmakta, ancak bu yöntemi tavsiye etmemekteyiz, yine de konuya girdik, anlatmadan çıkmayalım. Eğer doğal olmayan bir yol ile Facebook sayfanızda takipçi kazanmak istiyorsanız belirli miktarda bir para ile binlerce hatta yüzbinlerce kişiyi 1 gün içerisinde sayfanızı beğenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinde bulunan servislere bir miktar para yatırmanız yeterli oluyor, ancak paylaştığınız içerik ne kadar beğenilir, sayfanıza gelen kullanıcı ne kadar gerçektir veya para verip beğendirdiğiniz üyeler Türk müdür? Bu tür konular pek açık olmuyor, para verdikten sonra gerçek üyeler “ben bu sayfayı beğenmemiştim” deyip beğenmekten vazgeçebilirler. Bu nedenle biraz emek harcamanızı ve doğal yolu tercih etmenizi öneririz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir