Salı , 30 Mayıs 2023

Facebook Üzerinde 375 Milyon Kişi Oyun Oynuyor!

Bildiğiniz gibi Facebook, dünyanın birkaç yıldır en büyük sosyal ağ platformu olmaya devam ediyor, her gün gelişen Facebook altyapısı, her gün artan kullanıcı sayısı ile Facebook içerisinde dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcı profilini içerisinde barındırıyor.

2014 Mart ayında San Francisco’da yapılan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Facebook üzerindeki oyunların oynanma istatistikleri, her gün kullanıcılar arasında gönderilen oyun davetlerine kadar tüm istatistikler hesaplandı. Yapılan bu istatistiklere göre dünyada Facebook altyapısında çalışan oyunları 375 milyon kişi oynamakta.

Facebook’ta binlerce oyun geliştiricileri bulunmakta, bu da her geçen gün farklı oyunların Facebook platformuna sürülmesini sağlıyor. Facebook’un en ünlü oyunlarına gelecek olursak Candy Crush Saga, Farm Heroes Saga, Per Rescue Saga oyunları Facebook’un en popüler oyunları arasında yer alıyor, bu üç oyunun yapımcısını ele alacak olursak her biri de KİNG şirketine ait, yani firma şuan Facebook’ta en popüler yapımcı durumunda diyebiliriz.

Bunları göz önünde bulundurarak Android’de en çok indirilen uygulamaları tahmin etmek gerçekten kolay, Android cihazlarda en çok indirilen, en çok kullanılan uygulamalar arasında Facebook uygulaması yer almakta. Bunun yanı sıra az önce ki sıraladığımız oyunların Android platformunda da en popüler uygulamalar olduğunu belirtmemiz gerekir.  Günümüzde bilgisayar kullanımından daha çok kullandığımız telefonlar ve tabletleri göz önüne alırsak zaten artık oyun oynadığımız cihazlar bilgisayarlar değil tabletler ve telefonlar olmuş durumda. En çok kullanılan ve indirilen Android uygulamalar ise;

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir