Salı , 29 Kasım 2022

Facebook’ta Hayranlarınızda Bağımlılık Yapın

İşte, Facebook’ta hayranlarınızla bağlılığı artırmanın 10 yolu;
1. Kısa ve Öz İçerikler Paylaşın
Facebook’un araştırmasına göre 100 ve 200 karakter arasında yapılan paylaşımlar 250 karakterden fazla yapılan paylaşımlardan %60 daha fazla beğen, yorum ve paylaşım kazanmış.
2. Fotoğraf ve Video Yükleyin
Vermek istediğiniz mesaj ile ilgili fotoğraflar ve videolar paylaşmak hayranlarınızla olan bağlılığı kesinlikle artırıyor. Fotoğraf albümü yüklemek bağlılığı %180, bir tane fotoğraf yüklemek %120 ve video yollamak %100 olarak artırıyor.
3. Düzenli Olarak Gönderi Yollayın
Düzenli olarak Facebook’ta yapılacak gönderiler hedefinize ulaşmayı kolaylaştıracaktır.
4. Hayranlarınıza Sorular Sorun
Hayranlarınıza sorular sormak sayfanıza olan bağlılığı artıracağı gibi size faydalı olacak geri bildirimler de sunacaktır.
5. Sorular Uygulamasını Kullanarak Hayranlarınıza Sorular Sorun
Hayranlarınızın verilen şıklardan herhangi birini seçeceği ya da sorulan soruya şık ekleyeceği sorular sorun. Bu yolla bir çok cevabı kolayca alabileceğiniz gibi Facebook’ta sayfanızın hayranı olmayan kişilere de ulaşmanız kolaylaşacak.
6. Hayranlarınızdan Boşluğu Doldurmalarını İsteyin
Hayranlarınıza boşluklu sorular verdiğiniz zaman hayranlarınızın daha fazla neleri sevdiğini öğrenmeniz daha kolay olacaktır. Örnek: “Bugün kot pantolon üzerine ………. giyeceğim.” Boşluk doldurma tarzı sorular bağlılığı %90 olarak artırıyor.
7. Hayranlarınızın Ayrıcalıklı İçeriklere Ulaşmasını Sağlayın
Hayranlarınızla Facebook’ta ayrıcalıklı, hiç bir yerde yayınlanmamış içerikler paylaşmanız hayranlarınıza kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır. Yeni çıkacak bir ürünü ya da hiç bir yerde yayınlanmamış bir etkinliğinizin fotoğrafını paylaşmak hayranlarınıza bu duyguyu hissetmeleri için yeterli olacaktır.
8. Hayranlarınızı Güzel Kampanyalarla Ve İkramiyelerle Ödüllendirin
Sadece hazırdaki kampanyaları sunmanız Facebook’taki kullanıcılarınızı etkilemeyecektir. Sadece Facebook’taki hayranlarınıza özel kampanya ve ikramiyeler yapmak sayfanızın bağlılığını artıracağı gibi hayranlarınızın çoğalmasını da sağlayacaktır.
9. Vakitli Olun
Facebook’ta hayranlarınızın aklında zaten olacak konularla ilgili paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Mesela, Babalar gününde bu konuyla ilgili yapılacak bir paylaşım sayfanıza olan bağlılığı artıracaktır.
10. Gönderilerinizin Spesifik Bir Gruba Ait Olması Durumunda Onları Lokalize Edin
Facebook’ta sayfanız üzerinden herhangi bir gönderi yapacağınız zaman gönderi kutusunun altında çıkan açılır menü ile gönderinizin görüneceği ülkeyi veya dili seçebilirsiniz. Bu sayede, daha hedefe odaklı bir strateji izlemiş olursunuz.

Hakkında Sertan Akkan

Photography, Music, Video, Paint.NET, Online Gaming, Marketing, Wordpress, Microsoft Office, News Writing, Media Monitoring, Fenerbahçe Rebublic, @SertanAkkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir