Pazartesi , 30 Ocak 2023

Fkare Fotoğraf Festivali İçeriğine Dair


YtufokFkare  bir “yeni ufuklar projesi”dir.

2001’de fotoğraf kulüplerini bir araya getirmeyi amaçlayarak Amatör Fotoğraf Günleri’ni başlatan Ytüfok; şimdi de genç amatör fotoğrafçılara yeni ufuklar kazandırmak amacıyla Fkare Fotoğraf Festivali’ni gerçekleştiriyor.

-NEDİR?

Fkare; fotoğraf üretiminin merkezde olduğu, atölyelerin ve yan etkinliklerin yer aldığı bir etkinliktir.Katılım ücretsiz ve herkese açıktır.Web sitesi üzerinden 30 Mayıs’ta başvurular başlayacaktır.

-AMACI?

Fkare; genç amatör fotoğrafçılara yeni ufuklar kazandırmayı amaçlar. Proje üretim ve fotoğrafın felsefi yanı konusunda kazanılacak deneyimlerle ile daha başarılı işler çıkarılmasını ve genç fotoğrafın gelişmesini hedefler.

-İÇERİK?

20-25 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek Fkare’de birden çok koldan üretim amaçlı etkinlikler gerçekleştirilecek.

*Atölyeler

Usta fotoğrafçıların yürüteceği bir hafta boyunca süren ve sonucunda ürün ortaya çıkan atölyeler gerçekleştirilecek. Bu süreçte atölye konusu, anlatım ve çekim süreçleri fotoğrafçıların insiyatifinde olacaktır. Her bir atölyenin katılımı kontejanla sınırlıdır.

*Yan Etkinlikler

*Söyleşiler

Yapılacak iki akşam oturumunda fotoğrafçılar mutfaklarını açacak. Çekim tekniklerinden çıkış noktalarına üretim süreçlerini paylaşacaklar. Üçüncü bir oturumda ise üniversite fotoğraf kulüplerinin ve genç fotoğrafın masaya yatırılacağı bir panel düzenlenecek.

*Portfolyo

Portfolyo değerlendirilmesi günü gerçekleştirilecektir. Portfolyolarını üç ayrı fotoğrafçıya göstererek birebir fikir alışverişinde bulunabilme imkanını sağlayan portfolyo değerlendirmesi üretim sürecindeki aksaklıkları görmek için önemli bir etkendir.

*Kapanış Partisi

25 Haziran 2011 günü atölyelerden çıkan ürünlerin sunumu ve kapanış partisi.

-SÜRECİ?

Atölyelerin içerikleri ve süreci hakkında bilgi yakında duyurulacaktır. Atölyelere başvurular 30 Mayıs-5 Haziran 2011 günleri arası internet sitemizdeki başvuru formu ile yapılacaktır.

-20 Haziran 2011 Pazartesi
11.00 Kayıtlar
12.00 Açılış /Atölye Tanıtımları
13.00 Atölyeler
19.30 Açılış Kokteyli

-21, 22, 23 Haziran 2011
19.00 Söyleşiler

-23 Haziran 2011 Perşembe
Portfolyo Değerlendirmesi

-25 Haziran 2011 Cumartesi
20.00 Sunum ve Kapanış Partisi
İnternet Sitesi
http://www.ytufokFkare.com/
http://www.ytufokf2.com
http://twitter.com/YtufokFkare
http://formspring.me/YtufokFkare

Hakkında gultenhayta

Bir uyandım her şey rüya...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir