Salı , 7 Şubat 2023

Galatasaray Üniversitesi “Gelişen Dünya, Değişen Medya” Etkinliği

 

Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından ikincisi düzenlenecek olan “Gelişen Dünya, Değişen Medya” etkinliği,  23 Aralık 2012 Pazar günü saat 10.00’da Galatasaray Üniversitesi Ortaköy Kampüsü Aydın Doğan Oditoryumunda gerçekleştirilecektir. Gün içinde dokuz oturumun düzenleneceği zirvede, günümüz dünyasının yeni bir olgusu olan sosyal medyanın yaşamın geneline yayılması ve etki unsurları ele alınacak. Etkinliğe katılanlara katılım belgesi verilecektir.

 

1 Sosyal Medya Ajansı Kurucu-Genel Müdürü ve ilk Türk yapımı global sosyal ağ olan Oblogi Kurucusu Levent Cem Aydan, dijital girişimcilik ile ilgili tecrübelerini ve yeni trendleri katılımcılar ile paylaşacak. Çalışma alanları, kurum içi iletişim, sağlıkta kişilerarası iletişim ve sağlık iletişiminde sosyal medya kullanımı olan Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı Başkanı Elgiz Yılmaz, sağlık sektöründe dijital kanal kullanımının önemi ve gerekliliği hakkında katılımcılar ile bilgilerini paylaşacak.

 

Uluslararası alanın özellikle halkla ilişkiler ve reklam sektörünün önem verdiği Golden World Awards’ın “En İyi Sosyal Medya İletişimi” kategorisinde Büyük Ödül’ü kazanan VodafoneFreeZone uygulaması ise yine zirve kapsamında ele alınacak konular arasında yer alıyor. Başarının mimarları Vodafone TürkiyeYetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram ve Vodafone Türkiye Yeni Segmentler Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, Y kuşağına yönelik pazarlama stratejilerinden bahsedecekler.

 

Yeni medya kavramıyla hayatımıza giren sosyal medyanın iş sektörüne etkilerini, marka-sosyal medya ilişkisini ve markaların sosyal medya stratejilerini ele alacak olan Zirvede; hem sektör profesyonelleri hem de akademisyenler bir araya gelecek.
Gelişen Dünya, Değişen Medya etkinliği, geçen yıl, Mart ayı içerisinde sekiz farklı konu başlığı altında konferans serisi olarak gerçekleştirildi. “Haber İçeriği ve Sosyal Medya”, “Sosyal Medyada İletişim Stratejileri ve Marka Yönetimi” ve “Sosyal Medya Odaklı Bir Şirket Olmak” konu başlıklarının ele alındığı seride NTVMSNBC Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe, Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika sorumlusu Mustafa İçil ve on8 TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Okan Bayülgen isimleri öne çıktı.  Konferans serisinin ikinci ayağında, her bireyin birer haber mecrası olduğunu, günümüzde konvansiyonel medyanın gücünü yavaş yavaş yitirdiğini ve tüm haberlerin sosyal medya üzerinden dakikalar içerisinde milyonlarca insana ulaşabildiğini belirten NTVMNBC Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe; “Sosyal mecralarda çıkan her habere itimat edilmemeli ve sosyal mecraların yalan haberler aracılığıyla birer propaganda aracına dönüşebileceği gerçeğini de göz ardı etmemeliyiz” dedi. Konferans serisinin beşinci ayağında ise Google’ın Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Bölge Pazarlama Müdürü Mustafa İçil,gelişen teknolojinin hayatın içerisine nasıl yerleştirildiğini şu sözlerle özetledi: “1980’lerde konser esnasında anı yakalamak adına çakmak yakılır ve sallanırdı. 2000’lere geldiğimizde çakmak ateşinin yerini cep telefonu ışığı aldı. Şimdilerde ise konser anında, sosyal medyada görüntü ve resim paylaşmak anı yaşamak oluyor.”

 

 

 

 

Gelişen Dünya Değişen Medya II

 

Program

 

 

 

10.00-10.15       Açılış Konuşması

Ali Kılıçlıoğlu, GSU İletişim Kulubü Etkinlik Komitesi Başkanı

 

10.15-10.45       Sosyal Medyada İletişim Stratejileri

Cem Çınlar, Tick Tock Boom Genel Koordinatörü

 

10.45-11.15        Y Kuşağına Yönelik Pazarlama

Bülent Bayram, Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü

Fatih Uysal,Türkiye Yeni Segmentler Pazarlama Direktörü

 

11.15-11.30       İletişim Arası

 

11.30-12.00       Dijital Çağda Girişim
Levent Cem Aydan, Oblogi Kurucu ve Genel Müdür
1 Sosyal Medya Ajansı Kurucu ve Genel Müdür

 

12.00-12.30          Dijital Pazarda Marka Yönetimi
Seda Sicimoğlu Yenikler, Markafoni Marka Pazarlama Müdürü

 

12.30-13.30        Yemek Arası

 

13.30-14.15         Sağlık Sektöründe Dijital Kanallar

Yard.Doç.Dr Elgiz Yılmaz, Galatasaray Üniversitesi

 

 

14.15-14.45        Sosyal Medyada Marka Algısı

Neşet Dereli, Türk Hava Yolları Dijital Pazarlama ve Marka Müdürü

 

14.45-15.00        İletişim Arası

 

15.00-15.30        Yeni Medya; Yeni Pazarlama
Bilgin Demir , Huawei Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Direktörü

 

15.30-16.00       Sosyal Medyada İçerik Üretimi Üzerine Söyleşi

Taci Kalkavan, Twitter Fenomeni

Ferdi Carrefour, Twitter Fenomeni

 

16.00-16.15     Kapanış Konuşması

Ediz Tokabaş, GSÜİletişim Kulubü Başkan Yardımcısı

Bilgi ve İletişim

Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü

PR/ Umur Ayaz
İletisim@gsuilk.com

Etkinlik Katılım Formu
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dC1wZm8wYjdET2hVUUxQMWJ0Uy1YSGc6MQ

 

Etkinlik Sayfası
http://www.facebook.com/events/448538968541176/

 

http://gsuilk.com/

https://www.facebook.com/gsuilk

 

https://twitter.com/GSUilk

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir