Salı , 25 Ocak 2022

Google Chrome Web Store İle Geri Döndü

Google geçtiğimiz günlerde Chrome isimli internet tarayıcısına Chrome Web Store adında bir bölüm ekledi. Daha doğrusu daha bir göz önüne koydu diyebiliriz. Chrome web store, Google Chrome kullanıcılarına basit ama faydalı eklentiler sunarken bu bölüme flash oyunlarıda eklemeyi unutmadı. Kısa molalarınızda oynayabileceğiniz  flash oyunların özenle seçildiğinide belirtmek isterim. Herkesin bildiği Angry Birds isimli oyun bu bölümde SD ve HD olarak kullanıcılara sunulmuş. Bunun yanı sıra Plants  and  Zombies gibi oyunlarında eklenmesi Chrome’u daha bir popüler hale getirdi diye düşünüyorum.

 

Fakat Chrome Web Store dediğimizede pek bakmayın. Uygulamaların çoğu ücretsiz. Tek yapmanız gereken bir Gmail (Google Mail) hesabına sahip olmak. Google bu şekilde daha çok mail kullanıcısı kazanmayı hedefliyor ki sanırm bunuda başaracaklar.

 

İsterseniz uygulamalara kısaca bir göz atalım….

 

Youtube : Ufak bir Youtube eklentisi. Youtube’a tek tıkla ulaşabilmenizi ve anasayfadan sosyal medya hakkında popüler videoları izlemenizi sağlıyor.

Google Mail Checker : Gmail kontrol etme aparatı.

 

Turn Off The Lights : Video dışındaki tüm sayfayı karartan, böylelikle sinema efekti yaratan bir eklenti.

Dark Orbit : Popüler bir tarayıcı oyunu.

Weather Underground : Hava durumu aparatı.

WOT : Vekil sunucu… ve daha yüzlercesi….

 

Google gadgetları hepimiz hatırlarız sanırım. Gagdet’a göre daha az uygulamaya sahip olan Web Store umarız zamanla kendisini daha da geliştirir.

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. evet çok güzel uygulamalar var ben kullanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir