Perşembe , 8 Aralık 2022

Haftalık Sosyal Medya En Çok Değinme Sonuçları


14 Haziran 2011, İstanbul- Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının 06-12 Haziran haftası SMR (Sosyal Medya Rating) sonuçlarını açıkladı. Sosyal paylaşım sitelerinde toplam 50.608 değinmenin tespit edildiği dinlemede Survivor, sosyal medyanın gündeminde yine ilk sıradaydı.

Oy verelim de elenmesin, adada kalsın

Reklamların fazlalığının izleyiciyi rahatsız etmeye devam ettiği Survivor’da Derya Büyükuncu sevilerek takip edilirken Taner öne çıkmaya başladı. Nihat Doğan’ın elenme ihtimali üzerine sosyal medyada “oy verelim de elenmesin, adada kalsın, yurda dönmesin” değinmelerinde artış oldu.

HÜRREM’E ALKIŞ

Muhteşem Yüzyıl’ın yayınlanan son bölümünde cesurca rest çekip, haremdeki kadınlardan bazılarını “ya onlar gider, ya ben giderim” diyerek göndermek isteyen Hürrem’in istediğini yaptırması sosyal medyada alkış topladı.

Beyaz Show’da Ayşe Özyılmazer etkisi!

Beyaz Show’a konuk olan Ayşe Özyılmazer’in evlilikle ilgili sözlerinin yankı bulduğu sosyal medyada, “Beyaz Show, Ayşe Özyılmazer Bacak Show’a dönüştü” diyenler çoğunluktaydı. Programın diğer konuklarından Alişan’ın kendini tekrarladığı konusunda değinmeler oldu.

Ali Kaptan’a iki ayrı kadından iki ayrı bebek!

Öyle Bir Geçer Zaman Ki de Carolin’in hamile olduğu ortaya çıkınca Ali Kaptan karakteriyle ilgili değinmelerde artış oldu. Hem eski hem de yeni eşinden bebek bekleyen Ali Kaptan’ın durumu eğlence konusu edildi.

Feriha’nın gerçeği artık açıklansın!

Adını Feriha Koydum dizisinin başrol kahramanı Feriha’nın uzun zamandır ortaya çıkmayan sırrının artık açıklanması gerektiği düşünülüyor. Yayınlanan son birkaç bölümün sonunda Feriha’nın söylediği yalanın tam ortaya çıkacakken açıklanmaması izleyicinin canını sıkmaya başladı.

Senaryo gereği her şey olabilir, geniş bakılmalı!

Geniş Aile’nin yayınlanan son bölümde yapılan “iyyakenabüdü” esprisi bazı kesimlerden tepki dolu değinmeler alırken sosyal medya kullanıcıları genel olarak diziye sahip çıkmayı sürdürdü. Senaryo dahilinde bu tarz espriler olabileceği ve bunu “aşırı hassiyet” göstererek yanlış bir yöne çekmemek gerektiği yolunda değinmeler oldu.

Yayınlandığı güne damgasını vuran yapımlar:

Pazartesi: Survivor Ünlüler Gönüller
Salı: Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Çarşamba: Muhteşem Yüzyıl
Perşembe: Fatmagül’ün Suçu Ne?
Cuma: Beyaz Show
Cumartesi: Survivor Ünlüler Gönüllüler

Toplam POZİTİF Değinme Sayısına Göre İlk 10

Survivor Ünlüler Gönüllüler
Muhteşem Yüzyıl
Beyaz Show
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Disko Kralı
Adını Feriha Koydum
Fatmagül’ün Suçu Ne?
Leyla ile Mecnun
Şanslı Masa
Kurtlar Vadisi Pusu

Show TV toplam pozitif değinmede haftanın lideri oldu!
Kanal D bu hafta toplam değinmede birinci olurken, toplam pozitif değerlendirmede Show TV lider oldu. Toplam pozitif değinmede (% 46) ile birinci olan Show TV’yi sırası ile Kanal D (%41), TRT (% 5) Star TV (%4), ATV ise (% 3) izledi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir