https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

Sıradışı Kitap Tanıtımı: “Hanfendi Bi’ Bakar mısınız?”

Murat Tavlı. Oyuncu, yazar ve aynı zamanda bir Twitter fenomeni. Kadın – erkek ilişkilerini hüznü ve mizahı karıştırarak kendi anılarını da baz alıp kitaplaştırdı. Kitabın adı “Hanfendi Bi’ Bakar mısınız?”

Kitabın bir sosyal medya fenomeni olan Murat Tavlı‘dan çıkması bir yana, kitabın sıra dışı tanıtım videoları; kitabın ve yazarın takipçilerini her bölüm daha da eğlendiriyor. Videolar şirinleşiyor, komikleşiyor ve gittikçe daha da sıra dışı bir hal alıyor. Aslında bizim de SMH olarak bugünkü bu kitapla ilgili yazımız kitabın içeriğinden ziyade tanıtım politikası ile ilgili. Kitapla ilgili hazırlanan video çalışmaları “viral” kavramına yeni bir boyut getirir cinsten. Süreler ise tahmin edeceğiniz gibi oldukça kısa doğal olarak.

Kitap hakkında merak edeceklerinizi için arka kapak yazısından kısa bir özet geçelim: “Hayatıma giren insanlar mı yanlıştı, yoksa zamanlar mı hiç bilemedim. Fakat âşık olmaktan, sevmekten hiç vazgeçmedim. Talihsizdim, hayatımdaki kadın için odun olmaktan bir adım öteye geçemedim. Çözeceğim ulan bu kadınların olayını dedim. Araştırdım, gözlemledim, sayfalara döktüm. İnsanlık için kadın erkek ilişkilerini inceledim. Sonra anladım ki; Kadın erkek ilişkilerinde mizah var.”

Yazar Bay Mimik

Kitabın içeriği, okuyucuya ne vereceği ele alınıp irdeleniyor… Şirin bir çalışma. Susulsa da olurmuş. Müzik ve mimik yeter…

“Hanfendi Bi’ Bakar mısınız?” Dedi, Eski Sevgilisi Çıktı

Kitapta Tavlı’nın eski ilişkilerinden de yola çıkıp onları referans alarak kitabın oluşturulduğuna yönelik otobiyografik bir izlenim var. Bu videoyla bu durum mizahi bir dil ağırlık kazandırılarak verilmiş. Çünkü kitabın hüzünle birlikte olan mizah duygusu oldukça yüksek. “Hüznün içerisindeki mizahı ortaya çıkardım” diyor Murat Tavlı. İş bu video ayrıca sosyal medyada en çok tartışılan ve gerçek bile zannedilen bir “Hanfendi Bi’ Bakar mısınız?” videosu olmuş.

Kadınlar (Temsili)

“Kedi” metaforundan yola çıkılarak hazırlanmış başarılı bir çalışma.

Profesyonellik ve Duyguları Birbirine Katan Muhabirin Yürekleri Dağlayan Dramı

Aşk, dram, ihanet… İzleyin; siz de göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Muhabir- Yazar Çatışması

İzlerken yer yer gülmekten kırılacağınız yer yer çok yanlış anlayacağınız, muhabir ile soru sorulan kişiler arasındaki çatışmayı içinde barındıran hoş bir çalışma. Burada yazar, bir taraftan da kitabın ismini insanlara öğretmeye çalışıyor.

ERKEKLER KADINLARI NEDEN ANLAMIYOR?

Sokakta malzeme bol olur tabi.

Uzun lafın kısası, sosyal medyada bu denli ve bol çeşitli bir tanıtım dizisine uzun süredir rastlayamamıştık. Titizlikle ve profesyonellikten ödün vermeksizin hazırlanan çalışmalar, hem bir içerik üretimi olmasını sağlarken hem de başarılı sonuçlar elde edilen reklamlar oluyor bir yandan da.

Kitabın yayınlayamadığımız birkaç tanıtım videolarıyla beraber daha da hazırlanan ve yayınlanacak olan tanıtım dizilerinin ise yolda olduğu bilinmektedir. Ümit ediyoruz, birçok insana, kuruma ve kuruluşa örnek olur. Böylece bugünkü yazımızda, sosyal medyayı markaya doğrudan fayda sağlayıcı bir şekilde kullanmanın yollarından ve örneklerinden birini sizlere paylaştık. Üstelik başka markalara sataşmaksızın ve gizli algı yönlendirme yapmaksızın.

Hakkında Yeni Medya

Sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir