Çarşamba , 30 Kasım 2022

Hümanist Büro: Çocuk haklarını ilgilendir​en konularda hergün bir haber

 “Hümanist Blog, yerel ve ulusal medyada çocuk ile ilgili çıkan haberlerin yine çocuk hakları bakış açısı ile değerlendirildiği bir blog. Blog için her gün yazılı basın internet üzerinden taranmakta ve çocukla ilgili haberler arasından bir tanesi seçilerek, üzerine kısa bir yorum yazılmaktadır. Gerek haberleri seçerken gerekse yorumları hazırlarken, konunun değişik yönlerinin görülmesine dikkat edilmektedir.
 
Hümanist Blog bu alanda çalışan iki uzman (Seda Akço ve Bürge Akbulut) tarafından 2010 yılında kurulmuş olan ve ilgili kurum ve kuruluşlara çocuk hakları ve insan hakları konularında danışmanlık hizmeti vermekte olan Hümanist Büro’nun bir faaliyetidir.
 
Hümanist Blog, dünyada ve Türkiye’de her gün olan pek çok olayın doğrudan veya dolaylı olarak çocukları etkilemekte olduğu, buna karşın hak ettiği dikkati toplamadığı düşüncesinden yola çıkılarak hazırlandı. Blog’un amacı, çocuğun değeri konusunda toplumsal bakış açısında bir değişiklik yaratmak üzere çocukları doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen haberlere ve olaylara dikkat çekmektir.
 
Hümanist Blog’a blog.humanistburo.org adresinden veya www.humanistburo.org adresindeki link aracılığı ile ulaşılabilir. Aynı zamanda

 facebook.com/humanistburo  adresinden veya

@HumanistBuro twitter adresinden takip edilebilir.”

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir