Pazar , 25 Eylül 2022

İnsan Hayatına Dokunan 10 Önemli Uygulama…

Bu 10 uygulama bizim iletişimimizi, işleri halletmemizi, seyahatimizi ve öğrenmemizi değiştirdi. Bir uygulama ile yapılabilecek şeylerin sınırları her geçen zorlanıyor ve akıllı telefon kullanma alışkanlıklarımızda giderek değişiyor.

Bu 10 uygulama bizim iletişimimizi, işleri halletmemizi, seyahatimizi ve öğrenmemizi değiştirdi. Bir uygulama ile yapılabilecek şeylerin sınırları her geçen zorlanıyor ve akıllı telefon kullanma alışkanlıklarımızda giderek değişiyor. En son ne zaman sms yolladığınızı hatırlayabiliyor musunuz? Mobil dünya sadece iletişim ve mesajlaşma ile sınırlı değil bazıları kargo sektöründe çığır açtı bazıları ise kendimizi insanlara daha bağlı hissettirdi.

1. WeChat Çin’de değilseniz bu uygulamayı çok duymamış olabilirsiniz fakat WeChat’in aylık 600 milyon kullanıcısı var.

2. Snapchat Günlük 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. 3. Uber Her yerde oldukça fazla tartışılıyor. Ancak 58 ülkede 300’den fazla şehirde hizmet veriyor.

4. Shyp Yeni hizmete giren bu uygulama henüz sadece New York, Miami, Los Angeles, Chicago ve San Francisco’da hizmette. Ancak her ay %20 büyüme sağlıyor. Uber’in kargo versiyonu diyebiliriz.

5. Slack Slack belki emaili bitirebilecek bir şey değil ancak multi milyar dolarlık girişim kesinlikle email olmadan iletişime geçmeyi kolaylaştırıyor.

6. Lark Lark hem yapay zekayı hem de uzmanların bir karışımını kullanarak insanların kilo vermesine ve fit bir vücuda sahip olmasına yardımcı oluyor.

7. Duolingo Duolingo başka bir dili öğretmeyi oyun benzeri dersler ile amaçlıyor ve dil öğrenmenin zorluklarını azaltıyor. Şimdili Duolingo’nun destekledi 13 dil var.

8. Google Photos Google Photos 100 milyon kişi tarafından kullanılmakta. Akıllı telefonların yetersiz olan depolama alanı problemini çözmek için birebir.

9. Airbnb Airbnb sayesinde kalacak yer sıkıntısı çekmiyoruz. Hatta bir şato, bir çiftlik ya da bir ağaç evi bile bulabiliriz.

10. Foursquare Foursquare belki Yelp’in gölgesinde kalıyor olabilir. Ancak Swarm adını verdiği uygulaması ile ayrılmasıyla kesinlikle daha kullanışlı bir uygulama haline geldi.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir