Pazar , 4 Aralık 2022

iPhone 6 beklediğimizden geç tanıtılabilir

Birçok kaliteli yabancı haber sitesi ve öne çıkan Apple blogu tarafından şuana kadar verilmiş olan en net tarih 9 Eylül’ü işaret ediyordu fakat bugün yaşanan gelişmelerden sonra belki de Apple‘ın etkinliği ve dolayısıyla da iPhone‘un tanıtılması düşünülenden daha geç bir tarihe kalabilir. Apple yeni cihazında çok daha ince ve muhtemelen safir bir ekran paneli kullanacak fakat hem tedarikçiler hem de ürünlerin üretim aşamasında yaşanan sorunların bir türlü ardı arkası kesilmek bilmiyor. Durum böyle olunca da muhtemelen iPhone 6’nın da tanıtılması beklediğimizden daha geç bir tarihe atılabilir.

Özellikle bugün yabancı haberler ve kaynaklarda iPhone’un ciddi bir ekran sıkıntısı çektiği haberi son dakika olarak web sitelerinin manşetlerinde görüldü. Bu da demek oluyor ki muhtemelen bu durum iPhone 6‘nın tanıtım sürecini de etkileyecektir. Elbette ne kadar etkileyip etkilemeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz fakat daha önceki üretimleri hatırlatmak gerekirse eğer iPhone 5 için de benzer bir durum ile karşı karşıya kalınmıştı. Bunun sonucu olarak da Apple normalde çok daha etken tanıtması gereken iPhone 5’i ortalama olarak bir ay kadar daha geç bir tarihte tanıtmıştı.

Diğer tüm akıllı cihaz üreticileri cihazlarını sunmuşken ve büyük bir çoğunluğu da IFA sayesinde yeni cihazlarını çıkartacakken Apple’ın üretim konusunda biraz daha hızlanması ve sorunsuz bir şekilde üretimi tamamlaması gerekiyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir