Çarşamba , 30 Kasım 2022

Kendi Sosyal Ağını Kendin Yap: GROU.PS

Kendin pişir kendin ye mantığı ile çalışan lokantaları bilirsiniz. GROU.PS ise kendi sosyal ağını kendin yap projesidir. Ortak bir ilişki ve ilgi etrafında insanları biraraya getirerek iş birliği yapmalarını, iletişim kurmalarını ve interaktif topluluklar oluşturmasını sağlar.

Gizlilik ayarlarını size kalmış. Grubunuzu tüm dünyanın görmesini sağlayabilir veya limitli erişim özelliğinden faydalanarak kapalı bir grup oluşturabilirsiniz. Projeniz için ekibinizi bu grupta toplayabilirsiniz.

Sosyal platform olmakla yetinmeyen bu site size kazanç elde etmenizi sağlıyor. Sistemin sunduğu araçları kullanarak bir gelir oluşturabilir veya bir fon uygulaması kullanarak fon toplayabilirsiniz. Bilet satabilir, ücretli üyelik programları oluşturabilirsiniz.

Sistemde 12 milyondan fazla üye 300 binden fazla grup yer alıyor. sistemin özellikleri inceleyerek hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.

Haber akışı: Ağınızın haber akışını etkinleştirerek grubunuza katılan en yeni üyelerden, arkadaşlıklardan, duyurulardan, forumlardan haberdar olun. Arkadaşlarınızın neler yaptığına bir göz atın. Kullanıcılarınız ve siz durum güncellemeleri yapabilirsiniz. Yer bildiriminde bulunabilir, blog, link ve zengin bir medya içeriğini anında gönderebilirsiniz.

Groups Ağına Katıl

Kişiler: Erişim grup üyeleri,en son grup etkinlikleri ve katkıları, kişisel mesaj alıp gönderme, kullanıcıları arkadaş olarak ekleme ve daha fazlası var. Kişiler özelliğimizle üyelerinizi listeyebilir, profillerini görüntüleyebilir veya arama yapabilirsiniz.

Blog: Blog modülü sayesinde sizin ve üyelerinizin grup içinde bloglar yazması kolaylaşır, ya da harici bir RSS takviyesiyle uygun bir konuma kolayca ulaşması sağlanır. Siz ve üyeleriniz ilginizi çeken blogları ya da kendi üyelerinizin bloglarını takip edebilir, Facebook’ta paylaşabilir ve e-posta güncelleme özelliğinden faydalanarak en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz.

Forum: Grubunuzun tüm iletişim ihtiyaçları için forum modülünü kullanabilirsiniz! Host online tartışmalar ve hatta sosyal ağ içindeki alt gruplara özgü forumlar kategorilere göre organize edilir, ve seçkin üyeler için erişilebilinir durumdadır. Mevcut seçenekler arasında yeni forum iletileri için e-posta güncellemeleri, Facebook’ta paylaşma, ve özel RSS de var.

Etkinlik: Takvim oluşturarak üyelerinizi güncel tutun ve ‘Etkinlik Modülü’nü kullanarak gelecek programlardan haberdar edin. Ajandanızı paylaşarak üyelerinizi etkinliklere davet edin ve eğer isterseniz üyelerin de aynı şeyi yapmalarına olanak tanıyabilirsiniz. Grup mesajlaşma fonksiyonunu kullanarak etkinliğinizde eksik katılımcı olmağından emin olun.

Wiki: Kolayca web sitesi oluşturabilir, dokümanlar paylaşabilir, ortak çalışmalar yapabilirsiniz. E-posta ayarlarını düzenleyebilir, wiki tartışmaları oluşturabilir, menü bölümünden içerikleri ve şablonları okuyup düzenleyebilir, ‘Modülleri Yönet’ bölümünü kullanarak kategoriler ve özel şablonlar ekleyebilirsiniz.

Dosya: Dosya paylaşın ve kendi indirme aracı ile çevrimiçi işbirliği yapın. Kimin bakabildiğini, düzenlediğini ve içerik yüklediğini kontrol edebilirsiniz. En çok kullanılan/bilinen dosya türleri, geniş bir yelpazede hızlı ve kolay dosya paylaşımı sağlayan bu modül tarafından desteklenir.

Harita: Çevrimiçi olarak ya da cep telefonlarınızı kullanarak size yakında bulunan diğer kullanıcıları bulabilir ve insanların nerelerde olduklarını kontrol edebilirsiniz. Harita modülünün dünya haritası gösterme özelliği sayesinde bulunduğunuz konumu ve fotoğraflarla birlikte anılarınızı sosyal ağınızla paylaşabilirsiniz.

Fonlar: Fon modülü, grup adminlerinin kendileri için ya da herhangi bir neden için para toplamalarını sağlar ve direk olarak PayPal’a entegre eder. Bu modül bilet satmak, grup üyelerinin ücretlerini karşılamak gibi pek çok şey için kullanılır. Belirli bir hedefi, başlangıç ve bitiş tarihi olan bir kampanya başlatmak ya da bu seçeneği kullanıp kullanmamak size kalmış.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Mehmet Emre Baş

    Yammer bu konuda yeterli. Genellikle iş ortamında kullanılmasını tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir