Pazar , 26 Mart 2023

Kliksa Sektör Liderliğini Hedefliyor

Sabancı Topluluğu, yenilenen Kliksa ile e-ticarette sektör liderliğini hedefliyor.

Sabancı Topluluğu’nun yenilikçi online alışveriş platformu Kliksa, yenilenen yüzünü ve yapılanmasını bir basın toplantısıyla tanıttı. Müşterilerinin karşısına sadelik, neşe, iyimserlik ve inovatif yaklaşım odaklı yeni kimliğiyle çıkan Kliksa, online alışverişte en çok rağbet gören elektronik sektörü dışında da büyümeyi; satış sonrası destek, müşteri memnuniyeti ve hizmete odaklılık amaçları doğrultusunda, 5 yılda sektörün lideri olmayı hedefliyor. Toplantıda konuşan Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı Haluk Dinçer, dünya çapında bir web platformu oluşturmak amacıyla, 2014 yılında e-ticarete 15 milyon dolar altyapı yatırımı yapacaklarını ifade etti.

Sabancı Topluluğu’nun diğer sektörlerdeki gibi online alışverişte de en önemli oyuncu olacağını vurgulayan Haluk Dinçer, “Sabancı Topluluğu’nun perakendedeki gücünü taşıdığımız e-ticaret sektöründe lider olmak istiyoruz. Doğru adım ve yatırımlarla, Topluluğun başarı hikayelerinden biri olacağına yürekten inandığımız Kliksa ile birlikte, sektörü de büyütmeyi hedefliyoruz. Perakende alanındaki tecrübe ve gücümüzle önemli katma değer yaratarak, Türkiye’nin Amazon’u olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Nevgül Bilsel Safkan: “Farklılaşma noktamız olan satış sonrası hizmetlerle, 2014’te ciromuzu 3 katına, 360 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

Geniş ürün gamını cazip fiyatlar ve Sabancı güvencesiyle tüketicilere sunan Kliksa’nın Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ise 2014 sonunda e-ticaret sektöründe toplam hacmin 50 milyar TL olmasının beklendiğini, bu konuda Kliksa’nın üzerine düşen görevi yapacağını belirtti. Teknik altyapılarını ve tedarikçi ağını geliştirdiklerini belirterek, lojistik ve insan kaynağı yatırımlarını vurgulayan Safkan, “2013’te çalışan sayımızı 3 katına çıkardık, yıl sonu itibarıyla 120 milyon TL ciroya ulaştık. 2013’ü önceki yıla göre 6 kat büyümeyle tamamlayarak, Türkiye’de B2C segmentinde çoklu kategoride en hızlı büyüyen online alışveriş şirketi olduk. Online alışverişte en çok rağbet gören elektronik sektörü dışında; anne & bebek, spor & outdoor, ev düzeni ve oto aksesuvarları, öncelikli kategorilerimiz arasında yer alacak. Farklılaşma noktamız olan satış sonrası hizmetlerle hedefimiz, ciromuzu 2014 yılında 3 katına, 360 milyon TL’ye çıkarmak ve Kliksa’yı, ilk akla gelen online alışveriş sitesi yapmak olacak.” dedi.

Kliksa’da 100’ü aşkın tedarikçi entegrasyonuyla, 20 ana kategoride sunulan 250 bine yakın ürünü, Türkiye çapında tüm ilçelerin %90’ına sevk ettiklerini belirten Safkan, “Kliksa, online alışverişte beyaz eşyayı tüketicinin kapısına kadar çıkaran tek şirket. Online alışveriş oyuncuları arasında aynı gün teslimat seçeneği sunarak  ‘Hemen Gelsin’ diyen ilk platform, Kliksa oldu. Stoğumuzdaki ürünler için saat 14:00’e kadar verilen siparişleri, aynı gün kargoya iletiyoruz. Ortalama teslimat süremiz 3 gün. Kliksa, stoğundaki ürünlerin %100’ünü İstanbul sınırları içinde ertesi gün, İstanbul dışında ise 2 gün içinde teslim edebiliyor. Online alışverişte ilk ‘Online Kredi’ fırsatı sunan da yine Kliksa oldu.” dedi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir