LG’nin son amiral gemisi LG G3

Eğer kendinize yeni ve son model bir akıllı cihaz arayışı içerisindeyseniz mutlaka değerlendirmeniz gereken alternatiflerin arasında LG’nin son amiral gemisi olma özelliğini taşıyan G3 modeli de olmalıdır. LG geçtiğimiz sene çıkardığı akıllı cihazları ile özellikle bizim ülkemizde de çok büyük bir kullanıcı kitlesi oluşturmanın ilk adımlarını attı. LG G3 ile de bu attığı adamlarını sağlamlaştıracak diyebiliriz. Cihazın öncelikle donanım özelliklerine şöyle kısaca bir göz atalım;

LG G3 işlemci olarak 2.5 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 kullanıyor ki bu şuanda Android piyasası için son derece ideal bir işlemci seçeneği demektir. Bellek olarak 2 GB ve 3 GB modelleri bulunan cihaz üst düzey bir performans vaad ediyor. 5.5-inç’lik ekranı IPSC LCD olarak geçiyor ve 2.560×1.440 gibi muhteşem bir çözünürlüğü sizlere sunuyor.  Cihaz depolama alanı olarak 16 ve 32 GB modelleri ile satışa çıkıyor fakat bunun haricinde MicroSD kart desteği de bulunuyor. MicroSD ile de cihaıznız max. 2 TB depolama alanına kadar yükseltilebiliyor bu da gerçekten birçok normal kullanıcı için son derece uçuk bir depolama alanı.

Fotoğraf çekmeye meraklı olanlar için de LG’nin harika kaliteye sahip 13 MP bir kamerası bulunuyor. Ön taraftaki kamerası ise 2.1 MP gibi bir değere sahip ve “Selfie oda” teknolojisinden faydalanıyor. Birçok benzer modelinin aksine şarj sorunun biraz daha önüne geçebilmek namına LG G3’de 3.000mAh çıkartılabilir bir batarya mevcut.  Polikarbonat dış kaplamasının yanı sıra son derece güçlü ve dayanıklı bir kasa LG G3 ile birlikte sizleri bekliyor.

Tabii, LG’nin kendine has bir tasarımı, kendine has geliştirdiği teknolojileri de var. LG G3 sahibi olarak bu teknolojilere yaklaşacak olmanız da hiç şüphesiz en önemli diğer avantajlardan. Bildiğiniz gibi kendine özgü bir kilit sistemini barındırıyor olmasının yanı sıra ayrıca LG G3 ile kullanabileceğiniz bir de akıllı saat mevcut. Kısacası son teknoloji bir ürüne sahip olmak istiyorum diyenler için LG’nin amiral gemisi uzun yıllar boyunca kullanılabilecek kaliteli ve bir o kadar da teknolojisi yüksek bir cihaz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir