Salı , 18 Ocak 2022

Manchester United Kendi Sosyal Ağını Kuruyor

Dünya genelinde 500 milyona yakın fanı bulunan Kırmızı Şeytanlar, bu büyük potansiyeli harekete geçirmek üzere kendi sosyal ağını kuruyor.
Manchester City’nin resmi YouTube kanalını açarak sitede yer alan ilk Premier Lig kulübü olduğunu kısa bir süre önce sizlere duyurmuştuk. Benzer bir haber, City’nin iki hafta önce Old Trafford’da hezimete uğrattığı ezeli rakibinden geldi.
Dünya genelinde 500 milyona yakın fanı bulunan Kırmızı Şeytanlar, bu büyük potansiyeli harekete geçirmek üzere kendi sosyal ağını kuruyor. Konunun üzerine ciddiyetle eğilen ManU, bu büyük dijital projeyi hayata geçirmek üzere de önde gelen bir entegre pazarlama şirketi ile anlaşma yaptı.
Daha önce AT&T, Burger King, Citibank, Coca-Cola ve Mercedes gibi markalarla çalışan SapientNitro, United’ın sosyal ağ projesinin üstlenicisi oldu. Sitenin formatı ile ilgili herhangi bir ipucu şimdilik ortada yok. Ancak video içeriğin ağırlıkta olduğu ve taraftarla futbolcuların buluştuğu bir format bekleniyor. Facebook sayfasının 20 milyon üyesi bulunan Manchester United, Twitter’da ise adeta kış uykusunda.
Kırmızı Şeytanlar’ın hedefi ise bu büyük potansiyeli Facebook ya da Twitter ile paylaşmadan doğrudan nakde çevirmek. 
computerworld

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir