Salı , 18 Ocak 2022

Modern Warfare 3 ile Battlefield 3, Karşılaştırma!

Modern Warfare 3 vs Battlefield 3

14 Kasım 2011 14:11

Modern Warfare 3 vs Battlefield 3

Oyunseverlerin bu aralar çok işi var. Yılın iki bomba savaş FPS oyunu Modern Warfare 3 ve Battlefield 3 aynı dönemde piyasaya çıktı. Peki hangisini almalı?

Call of Duty serisinden olan Modern Warfare 3 tüm rekorları altüst ederken, EA’nin Battlefield’i da kısa sürede çok başarılı satış rakamlarına imza attı.

İki oyunu karşılaştırmak gerekirse Battlefield 3’te görevler Call Of Duty’ye göre daha gerçekçi. Ancak oyun MW3’ün tek kişilik oyununa göre daha ağır ilerliyor. Battlefield da ilerlemek için daha stratejik olmak gerekiyor. Call of Duty oyunlarında oldum olası askerler Cüneyt Arkın’ın canlandırdığı karakterlerden bile zor ölüyor. Bu yüzden iki oyunun ayarı da normal seviyede olduğunda MW3’ün daha kolay olduğunu söylemek gerekiyor.

Multiplayer modunda ise BF3 oyunculara birçok aracı sürme şansı veriyor, bu durum MW3’te mevcut değil. Ayrıca BF3’te takımdaşlık hayatta kalmak ve ilerleyebilmek için daha büyük önem taşıyor. 

BF3’ün online oyun modunda MW3’ün geçmişteki tercihlerinden bir esinlenme görüyoruz. Modern Warfare 3’ün multiplayer modunda ise çığır açan bir durum yok. Activision, oyunun geçtiğimiz yılki başarısından ötürü riske girmek istememiş ve benzer bir oyunla karşımıza çıkmayı seçmiş. Bazı haritalar dahi MW2’dekileri fazlasıyla anımsatıyor.

İki oyun arasında bir kazanan belirlemek çok kolay değil. Modern Warfare daha bilinen bir marka, Battlefield ise daha köklü bir oyun. BF3’ün multiplayer modunda araç kullanmak mümkün, MW3’te ise daha fazla online mod var.

Eğer para konusu bir sıkıntı değilse, iki oyunu da almak en mantıklısı. Bu bir seçenek değilse önerimiz oldukça basit: En yakın arkadaşınız ile birer tane alın ve oyunları bitirince değiştirin.

teknogaste

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. battlefield 3 oynadım oynadım hard ta normalde siper yaptım ölmeden bölümleri geçtim call of duty modern warfare 3 oynadım oynadım ondada aynı şekil en zorda felan siper vb. onuda bitirdim.Call of duty modern warfare 3 diyorum çünkü battlefield 3 diyesim bile gelmiyo;)

    Call of duty alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir