Neptune Pine: Akıllı Saatten Fazlası

Giyilebilir teknoloji günümüzde sınırları zorluyor diyebiliriz. Piyasada bir çok akıllı saat, bileklik ve benzeri cihaz bulunmakta ancak 2014 yılında tanıtılan oldukça sağlam cihazlar bulunmakta, bu sözü en iyi 2014 MWC etkinliğinde tanıtılan Neptune Pine adlı akıllı saat kanıtlıyor sanırım.

Neptune Pine’nin diğer akıllı saatlerden ne farkı var diye sorabilirsiniz, klasik bir akıllı saatte telefonunuza mesaj gelip gelmediğinizi görebilirsiniz, peki mesaj yazabilir misiniz? Neptune Pine Android akıllı saat devrimindeki en gelişmiş cihaz diyebiliriz. Telefonunuzda yaptığınız hemen hemen her şeyi kolunuza takıl bir saat ile yapmak nasıl olurdu sizce? Aramalar gerçekleştirebilir, Google’dan bir şeyler arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.

1 (2)

Neptune Pine adlı yeni akıllı saatte bazı küçük çaplı oyunlar bile oynanabilmekte, örneği Angry Birds oyunu Neptune Pine’de çalışabilen oyunlar arasında yer alıyor, bunun yanı sıra cihazda 5 MP yön değiştirebilen bir kamera bulunmakta ki bu da görüntülü konuşmalar yapmanızı sağlayabiliyor. Günümüzde telefonlar her geçen gün biraz daha büyüyor, sürekli mesajlaşan birisi olduğunuzu var sayarsak dakikada bir telefonunuzu çantanızdan veya cebinizden çıkarmak can sıkıcı olabilir, Neptune Pine ile mesaj yazmak ve diğer bir çok şeyi yapmak mümkün.

1 (3)

Bir telefonun hemen hemen her türlü özelliğini barındırıyor demiştik, gelelim Türkiye’ye ne zaman geleceğine ve ne kadar fiyat ile satılacağına. Cihaz MWC 2014 fuarında yeni yeni tanınmaya başlandı, Türkiye’de satılıp satılmayacağı bilinmemekte ancak teknoloji meraklılarının taleplerini göz önünde bulunduracak olursak büyük bir ihtimal ile satışa sunulabilir, fiyatı henüz belirsiz.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir