Pazar , 2 Nisan 2023

Sony’nin Yeni Akıllı Bilekliği Hayatı Kolaylaştırıyor

Bildiğiniz gibi giyilebilir teknoloji hakkında pek çok firma son hızda çalışmalara devam etmekte, her geçen gün artan teknoloji ürünleri sayısı saymakla bitmiyor diyebiliriz. Sony’nin CES 2014 merkezinde tanıtımını gerçekleştirdiği tam adıyla “SmartBand SWR10 ” ise o teknolojilerden bir tanesi diyebiliriz.

SmartBand SWR10’un ne işe yaradığını merak edebilirsiniz, ilk bakışta üzerinde SONY yazan bir bileklik gibi gözüküyor olabilir fakat göründüğü kadar basit bir cihaz değil. SmartBand SWR10 hayatınızda yaptığınız her şeyi kayıt edebilen, hayatınızı daha sağlıklı yaşamanızı sağlayan, her dakikanızı hatırlatan bir giyilebilir teknoloji diyebiliriz. Peki nasıl her şeyi kayıt ediyor? Nasıl sağlık konusunda bu kadar iddialı?

SmartBand SWR10 aslında çok basit bir yapıya sahip, bileğinize takıp telefonunuzla etkinleştirdiğinizde belirli birkaç yaşam belirtisini sizlere sunuyor, bunların yanı sıra ne kadar süre uyanık durduğunuzu hesaplıyor, günde kaç adım attığınızı, kaç kilometre veya metre ilerlediğinizi, kaç kalori yaktığınızı telefonunuza SmartBand SWR10 ile özel gelen uygulama sayesinde takip edebiliyorsunuz. SmartBand SWR10’un ne kadar uyanık kaldığınızı hesapladığını söylemiştik, bu hesaba göre bir insanın sağlıklı bir yaşam için ne kadar uyuması gerektiğini ayarlıyor, uyurken zamanından önce asla sizi uyandırmıyor. Yani sağlıklı bir uyku için uyumanız gerekende ne az, ne de fazla uyuyacaksınız. Basit bir titreşim yoluyla günaydın mesajı veren SmartBand SWR10 bir çok özelliği bulunuyor.

SmartBand SWR10 CES 2014 etkinliğinde tanıtıldı, ancak ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor, yani bir fiyat belirli değil. Gelişmeler için takipte kalarak güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir