https://juragankomik.com
Cumartesi , 13 Nisan 2024

Sosyal Medya Dünyasına Yeni ve Özgün Bir Alternatif: Tampüs.net

Sosyal medya kullanım türüne göre kendi içinde de çeşitli alt gruplara ayrılıyor. Örneğin Facebook daha çok insanlar arası ilişkiye ve iletişime yönelikken Twitter daha çok bir mikroblog hizmeti veriyor. Ya da bildiğiniz üzere Instagram, anı yakalayıp paylaşma sitesidir.

Sosyal medyanın önemli ayaklarından biri de Türkiye’deki katılımcı sözlük siteleridir. Ekşi, Uludağ ve İtü’nün başı çektiği bu grupta insanlar sözlüklere katılarak çeşitli kelime, gündem ve kavramlara kendince yükledikleri anlamları, kendilerindeki karşılıklarını tanım biçiminde giriyor.

Şimdi tüm bunlara bir alternatif olarak da Türkiye’de yeni bir sosyal mecra doğuyor: Tampüs.net

Tampüs’te Hayat

Şimdiye dek bahsettiğimiz her bir sitenin kendince kullanıcıları, kendi geniş hedef kitleleri var. Dün itibariyle son denemeleri tamamlanarak yayına açılan Tampüs.net de bu yolda emin ve iddialı adımlarla ilerleme yolunda.

Tampüs.net üniversite öğrencilerini ve Türkiye’nin genç nüfus potansyelini merkeze alan, onların her kategoride istediği içeriği uygun bir şekilde paylaşmasını sağlayan sosyal bir site.

Sitede Gündem/Haber, Kültür/Sanat, Kitap/Dergi, Sinema/Televizyon, Sosyal Medya, Fotoğraf, Edebiyat/Tarih, Nasıl Yapılır?, Üniversitem (…) gibi daha birçok kategoriyi içerisinde barındıran Tampüs, kullanıcılarının kaliteli ve özgür paylaşımlar yapmasını sağlıyor.

Kullanıcılarının konu ve başlıklara oy ve yorumlar da yapabildiği Tampüs’te herkesin bir profili ve profil sayfasında site içerisindeki hareketleri ve bilgileri de yer alıyor. Böylece Tampüs.net kullanıcılarına kaliteli tam bir sosyal site sunuyor.

İçerik ekleyen kullanıcıların içeriklerde imlaya ve Türkçe’ye dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü Tampüs.net kendi kullanıcılarıyla kolektif bir şekilde içerik ürettiği gibi, bu içeriklerin tüm internet kullanıcılarının okuyabilmesini, faydalanmasını ve ziyaret etmesini ve böylece yazar-okur buluşmasını sağlayan da bir platform.

Tampüs.net’e, tampus.net adresinden ulaşabildiğiniz gibi siteyi Twitter ve Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.

Not: Tampüs.net üniversite öğrencileri tarafından oluşturulmuş bir web sitesidir. Sitenin herhangi bir şirket, kuruluş veya sponsor ile hiçbir ilgisi yoktur. Tamamen öğrenci sitesidir.

Hakkında Yeni Medya

Sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir