Perşembe , 30 Mart 2023

Sosyal Medya ve Estetik

Sosyal mecralarda ne yazdığınız kadar nasıl bir zevk sahibi olduğunuz da önemli.

Herşeyden önce kaliteli bir avatar, bio kısmına yazdığınız dikkat çekici sözler de sizin takibinzde önemli etken. şu aralar, özellikle siyah beyaz resimler ve fotograflar, bir de sloganların avatar haline gelmişleri moda. (burası vogue türkiye gibi oldu biraz)

İkinci nokta ise, nasıl bir zevkiniz olduğunu göstermek insanlara. bu noktada sorununuz illa beğenilmeyeni mi beğeneceğimdir. ve hayır, buralara özel bir zevk de geliştirmeniz gerekmiyor. ama zevklerinizi nasıl sunduğunuz, takip ettiğiniz gündemi naıl yorumladığınız önemli. dobra dobra yazmaktan ziyade iyi bir üslup ve özenli seçilmiş kelimeler daha çok işe yaracaktır.

Her ne kadar sanal bir mecrada olsanız da, aynı insani kurallar burada da geçerli. evet ben de üzülüyorum ama maalesef öyle. her tipten insanla muhatapsınız öncelikle. o yüzden daha fazla takip edilmek için orta yolu tutturmak gerek, yok eğer bana ne kardeşim takip edilmekten derseniz, istediğiniz gibi yazarsınız. çünkü bu tür mecraların(sözlükler hariç) katı kuralları yok, bir şekilde uyduruyorsunuz kendinizi sisteme.

Son olarak blog tutmak, ya da hali hazırda ilgilendiğiniz işleri (resim, müzik vs.) paylaşmak, ekstra kredi getiriyor size.

yazıma son verirken büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim, uykunuza dikkat edin, sağınıza yatın.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Ne icin, tesekkur ariyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir