Salı , 21 Eylül 2021

Sosyal Medyanın Yeni Fenomen Programı: Haber Sizsiniz!

Sosyal Medyanın geneleksel medyaya etkileri devam ediyor; sosyal medya ile artık herkesin muhabir, herkesin haberci olduğu aşikar, bu zenginlik içerisinde, gerçek haber değeri olan videoları önplana çıkartmak başlı başına bir hizmet niteliği taşıyor. Habersiz siniz ekibi Türkiye’ye yeni bir habercilik anlayışı getirmeyi hedefliyor, vatandaş gazeteciliği odaklı, dinamik bir program olan Haber Sizsiniz her hafta Cumartesi günü 21.05’te TRT Haber ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor.

Vatandaşın haberin içinde olduğu, en ham haliyle haber görüntüsünü aldığı habercilik anlayışıdır vatandaş gazeteciliği.

Sadece bir kamera veya cep telefonuyla çekilen, kurgulanan ya da anlık görüntünün haber niteliğinde çekildiği videoların gönderildiği Haber Sizsiniz programında her hafta jüri tarafından aday gösterilen videolar yayınlanıyor. İlk 10 video halk oylamasına sunulduktan sonra en çok oyu alan ilk 3 video sahibine 1000, 750 ve 500’er TL’lik para ödülleri dağıtılıyor. Yarışmaya haber videosu göndermede hiçbir sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle vatandaşlar her hafta şanslarını deneyebilirler.

Vatandaşı haberi çekmeye, aramaya ve yaymaya yönelterek daha hızlı ve gerçek haberi izleyicisine ulaştırmayı hedef edinen Haber Sizsiniz programı aynı zamanda kurgu videolarla da izleyiciyi sıkmadan ekran başında tutmayı sağlıyor. Türkiye’de farklı ve iddialı sayılabilecek bir program olan Haber Sizsiniz TRT Haber ekranlarında her hafta Cumartesi günü 21.05’te.

Program hakkında detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.habersizsiniz.trthaber.com/

Sosyal Medyada Haber Sizsiniz:

http://www.facebook.com/TVHaberSizsiniz

http://twitter.com/TVHaberSizsiniz

http://www.youtube.com/user/TVHaberSizsiniz

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir