Çarşamba , 30 Kasım 2022

Teknolojide Ramazan’ın galibi tabletler

Ramazan ayında en çok satan teknoloji ürünü tabletler oldu. Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir’in verdiği bilgilere göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla, tabletler ve televizyonlar en çok tercih edilen ürünler sıralamasında başı çekti.

Gold Teknoloji Marketleri’nin satış rakamlarına göre, cep telefonları Ramazan ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ciddi bir düşüş yaşayarak liderliği tabletlere bıraktı.

 

Konuyu değerlendiren Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, “Bu yıl Ramazan ayında tablet satışlarında önemli bir artış gözlemledik. Geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıkan tablet satışlarında piyasaya sürülen ve pazarı geliştiren yeni ürünlerin büyük payı var. Özellikle 100-500 TL fiyat aralığındaki tabletler satış adetleri bazında ilk sırada yer alıyor” dedi.

 

Alışveriş  16.00 – 20.00 saatleri arasında yoğunlaştı

 

Teknoloji sektörünün Ramazan ayından olumsuz etkilendiğini söyleyen Erdemir, “Saat 16.00 itibarıyla başlayan yoğunluk 20.00’a kadar aralıksız sürdü. Bunun nedeni ise iftar vaktinin alışveriş merkezlerinde bekleniyor olması. Bu saatler arasında en yüksek düzeye ulaşan teknoloji alışverişi, 20.00 – 21.30 saatleri arasında ciddi düşüş gösterdi. Saat 21.30 sonrasında ise tüketicilerin unuttukları yan ürün ve aksesuarları satın alarak alışveriş merkezlerinden ayrıldıklarını gözlemledik” diye konuştu.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir