Salı , 21 Eylül 2021

Twitter’da Skandal Türkiye’nin Batı İlleri Yunanistan’a Yazıldı

Türk kullanıcılar tarafından da yoğun biçimde takip edilen sosyal paylaşım sitesi twitter büyük bir skandala imza attı. Facebook’un ardından ‘Location’ (Yer bildirimi) uygulamasını hayata geçiren twitter, Türkiye’nin batı illerini Yunanistan sınırları içinde gösterdi!

Twitter kullanıcılarının bulundukları yeri göstermesi için ‘location’ uygulamasını kullandıkları zaman, İstanbul da dahil olmak üzere bir çok batı illerinin Yunanistan olarak gösterilmesi tepki çekiyor.

MEGALO İDEA SINIRLARI HORTLADI
Twitter’in uygulamasında Yunanistan olarak gösterilen illerin ‘Megalo İdea’ olarak adlandırılan ‘Büyük Yunanistan’ hayali ile çizilen haritalarla neredeyse aynı sınırları içermesi dikkat çekiyor.

TEPKİLER ARTIYOR
Beş yıl içinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan twitter’in böyle bir hatayı yapması Türk kullanıcıların tepkisini çekiyor. Facebook’un da benzer bir uygulamaya sahip olduğunu belirten bazı twitter kullanıcıları “Eğer bu kullanılan alt yapıdan kaynaklanan bir hataysa neden Facebook’ta da aynı hata çıkmıyor. Twitter’in bu yanlışlığı bir an önce düzeltmesini bekliyoruz” diyerek skandala tepkilerini dile getiriyorlar.

focushaber.com

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir