Cumartesi , 27 Şubat 2021

Uykusuz Dergisinin Otisabi’si Dizi Oluyor!

Uykusuz’un Otisabi’si dizi oluyor, internetten de yayınlanacak Uykusuz'un Otisabi'si dizi oluyor, internetten de yayınlanacak [Özel haber]

Otisabi’nin yaratıcısı Yılmaz Aslantürk D-Smart ile anlaştı. Dizi aynı zamanda Daily Motion’da da yayınlanacak!

Yılların ‘Otisabi’si şov dünyasına hızlı giriş hazırlığı yapıyor. Mizah dergisi Uykusuz’da Otisabi hiyayelerini yazıp çizen Yılmaz Aslantürk, yayıncılık platformu D-Smart ile el sıkıştı. Otisabi karakteri D-Smart platformunda yayınlanacak bir dizi olacak.

Dizi aynı zamanda online video ağı Daily Motion üzerinden de internetten yayınlanacak. Dolayısıyla zaman zaman ağzı bozulan, seks düşkünü Otisabi olası sansür girişimlerinden de yakayı kurtarmış olacak. Şimdi merak edilen konu dizide Otisabi’yi kimin oynayacağı. Otisabi hikayelerini bilenler iyi bilir, bu şanslı isim kim acaba?

Otisabi kim mi?
Otisabi.com sitesinde Yılmaz Aslantürk’ün anlatımıyla işte kendisi ve Otisabi…

1964 yılında Artvin’de ikiz kardeşim Sedat ile birlikte doğdum, 12 yaşında bir kaza ikimizi ayırdıktan sonra hep resim çizdim, karikatür çizdim. 1982 yılında çok istediğim Mimar Sinan Üniversitesi’ne girdim. Gırgır, Dıgıl, Avni dergilerinde karikatürlerim yayınlandı. 1990 yilinda Pişmiş Kelle mizah dergisinde çizmeye başladım. Karikatürlerin yanısıra “Otisabi” adlı bir köşe yazıyordum. Engin Ergönültaş’ın destegi ile “Başımdan Geçti Bunlar” adlı hikayeleri çizdim. Yeni Yüzyıl gazetesinde grafikerlik yaparken bilgisayar girdi hayatıma, FreeHand ve Adobe Photoshop ile illustrasyonlar, haritalar, logolar, grafikler yaptım. Turkcell, Castrol, Coca-Cola gibi firmalara illustrasyonlar çizdim. Milliyet gazetesinin internet sitesine Flash animasyonlar hazırladım. 2002- 2006 yılları arasında Penguen dergisine Otisabi hikayeleri çizdim. 1999-2009 yılları arası Milliyet gazetesinin grafik servisini yönettim.
Halen Uykusuz mizah dergisinde Otisabi hikayelerini yazıp çiziyor ayrıca serbest grafikerlik yapıyor ve illüstrasyon çiziyorum.

haber kaynağı: teknogaste.com

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir