Salı , 25 Ocak 2022

XVI. Türkiye’de İnternet Konferansı

Tarih: 30 Kasım-2 Aralık 2011

Yer:  Ege Universitesi Atatürk Kültür Merkezi, Konak, İzmir

Türkiye’de Internet ile ilgili grupları biraraya getirerek İnternet’i tüm boyutlarıyla tanıtmak, gelistirmek, tartışmak, İnternet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amaçlarıyla, 1995’den beri her yıl yapılan, ulusal boyutta bir konferans düzenlenmistir. Konferansa bildiri sunma, eğitim semineri verme ve tartışma grubu/açık oturum düzenleme şeklinde aktif katılım davet edilmektedir. Konferans kayıt olan dinleyicilere açıktır ve ücretsizdir.

Bu yıl “ “Mobil Yaşam”, “Sosyal Ağlar”, “Yeni Medya”, “Fikri Haklar”, Mahremiyet, “İnternet ve Demokrasi”, “İnternet Yasakları”, “Fatih Projesi”, “Medya/Bilgi Okuryazarlığı” konuları öne çıkacaktır. Türkiye İnternetinin temel ve güncel konularını kapsayan panel ve oturumlar yapılacaktır. İnternet Başarı öykülerini anlatan oturumlar da planlanmaktadır. Bilgi Toplumu, İnternet ve Güncel sorunların tartışılacağı oturumlar ve geniş toplum kesimlerine hitab edecek seminerler planlanmaktadır.

Iletisim: bilg…@inet-tr.org.tr
Bildiri, Seminer, Çalışma Grubu/panel önerisi için: http://openconf.inet-tr.org.tr/

Notlar: 1. Bu ilk cağrıdır. Pek çok detay daha sonraki duyurularda ve http://inet-tr.org.tr/ yoluyla iletilecektir. 2. Konferansı destekleyen Sivil Toplum Kuruluşları, ve Çeşitli Kurullar daha sonra duyurulacaktır. 3. Konferans sponsorlarını belirleme sürecindeyiz. Bu konuda katkıda bulunmak isteyenler bizimle temasa geçsinler.
Saygılarımızla İnet-tr Yürütme Kurulu

kaynak; http://inet-tr.org.tr/inetconf16/


Hakkında Dijital Dünya Habercisi

Sosyal ağlar, web, andorid, kültür, sanat, edebiyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir