Yılın En İyi Oyunları Seçildi

TTNET’in dijital oyun platformu Playstore’un, Merlin’in Kazanı sitesi ile birlikte düzenlediği “Playstore Yılın Oyunları” anketi sonuçlandı. Türkiye’nin dört bir yanında binlerce oyunseverin katıldığı ankette 70 bine yakın oy kullanıldı. Oylamalar sonucunda 21 kategorinin en iyileri belirlenirken, “En İyi Oyun” ödülünü “Grand Theft Auto 5” aldı.

TTNET’in dijital oyun platformu Playstore, oyun dünyasının en önemli sitelerinden Merlin’in Kazanı ile birlikte “Playstore Yılın Oyunları” anketini düzenleyerek, 2013 yılının en iyi oyunlarını seçti. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kişinin katıldığı anket sonucunda Türk oyuncuların 2013 yılında en çok tercih ettikleri oyunlar ortaya çıktı. Ankete yurtdışından oyunseverler de ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz 20 Aralık’ta başlayan anket, Merlin’in Kazanı web sitesi ve Facebook sayfası üzerinden gerçekleşti. Oyunseverler “#benimoyunum” hashtag’i ile Twitter üzerinden de anketi takip edebildiler. Toplamda 147.211 oyunseverin ziyaret ettiği ankette 66.370 oy kullandı. Oyların %94’ü Türkiye’den gelirken, aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de olduğu diğer ülkelerden de oyunseverlerin ankete katılması dikkat çekti. Oyların %90’ı kişisel bilgisayarlar üzerinden, %10’u ise mobil cihazlar üzerinden kullanıldı.

“Playstore Yılın Oyunları” anketinde “En iyi oyun” ödülünü Grand Theft Auto 5 (GTA 5) aldı. GTA 5 “En iyi aksiyon oyunu”, “En sevilen oyun karakteri” kategorilerinde de birinci olarak, toplam üç dalda ipi göğüsleyen oyun oldu.

“Playstore Yılın Oyunları” anketinde 21 kategoride en iyiler belirlendi. “En iyi shooter oyunu” kategorisinin lideri Battlefield 4 olurken, “En iyi oyun donanımı” ödülünün sahibi Playstation 4 oldu. “En iyi strateji oyunu” dalında lider Total War: Rome 2 olurken, “En iyi spor oyunu” FIFA 14, “En iyi grafikli oyun” Battlefield 4 ve “En iyi DLC paketi” Skyrim’in Dragonborn ek paketi oldu. 2013’ün “En büyük hayal kırıklığı” kategorisinde ise ilk sırada PES 2014 yer aldı. DotA 2 oyunu ise “En iyi MMO oyunu”, “En iyi RPG oyunu” ve “En iyi F2P oyunu” kategorilerinde lider gelerek, öne çıkan oyunlardan biri oldu.

“Playstore Yılın Oyunları” anketinde “en iyi” seçilen oyunlar:

·         En iyi shooter – Battlefield 4

·         En iyi strateji oyunu – Total War: Rome 2

·         En iyi MMO oyunu – DotA 2

·         En iyi platform oyunu – Rayman Legends

·         En iyi spor oyununu – FIFA 14

·         En iyi aksiyon oyunu – Grand Theft Auto 5

·         En iyi yarış oyunu – Gran Turismo 6

·         En iyi RPG oyunu – DotA 2

·         En iyi bağımsız oyun – Outlast

·         En iyi macera/puzzle oyunu – The Walking Dead:S2E1: All That Remains

·         En iyi hikâyeye sahip oyun – The Last of Us

·         En iyi el konsolu/mobil oyunu – Temple Run 2

·         En iyi DLC/ek paketi – Skyrim: Dragonborn

·         En iyi grafikli oyunu – Battlefield 4

·         En sevilen oyun karakteri  – Michael / Trevor / Franklin / Chop – GTA 5

·         En büyük hayal kırıklığı – PES 2014

·         En iyi simülasyon oyunu – Gran Turismo 6

·         En iyi oyun donanımı – Playstation 4

·         En iyi F2P oyunu – DotA 2

·         En iyi orijinal oyun müziği – The Last of Us

·         Yılın en iyi oyunu – Grand Theft Auto 5

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir