Çarşamba , 30 Kasım 2022

YTÜFOK 11. Amatör Fotoğraf Günleri

Ytüfok’un düzenlediği 11. Amatör Fotoğraf Günleri 26-28 Ekim 2011 tarihleri arasında YTÜ Yıldız ve Davutpaşa Kampüsleri’nde düzenlenecektir. Etkinlikte Haziran 2011’de düzenlenen FKare Fotoğraf Festivali’nin atölye çalışmaları sergilenecek ve Ytüfok üyeleri ile diğer üniversite fotoğraf kulüplerinin üyeleri sergileri ve gösterileriyle, fotoğrafçılar da söyleşileriyle katılacaktır. Etkinlikle Fkare öğrenci ve fotoğrafçılarının tekrar bir araya gelmesi, böylece Festivalin de diğer senelerde Amatör Fotoğraf Günleri gibi gelenek haline getirilmesi, Yıldız’ın yeniden fotoğraf merkezi olması ve binlerce öğrencinin fotoğrafla bir araya gelmesi amaçlamaktadır.
FKare atölyeleri ile etkinliğe dâhil olan fotoğrafçılar; Emrah Altınok, Engin Gerçek, Dora Günel, Murat Germen, Zsar Chankian. Etkinliğe seminerlerde sürpriz isimler dâhil olurken ve kolektif söyleşiler olacak. Fotoğraf kulüpleri Balıkesir Üniversitesi Fotoğraf ve Sinema Topluluğu (SİFOT), Boğaziçi Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (BÜFOK), Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (ÇOMÜFOT), Çankaya Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu (DEFOT) Dokuz Eylül Üniversitesi IIBF Fotoğraf Topluluğu (DİFOT), Hacettepe Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu (HÜFOT), Konya Selçuk Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu, Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (MSGSÜ-FK), Sabancı Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (SÜFOK), Uludağ Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu (UFAT), Yeditepe Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (YÜFOK)’ dür. (Katılımcılar o tarihler arasındaki ani iş/ders durumlarına göre değişebilir.) Nikon ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Ytüfok 11. Amatör Fotoğraf Günleri’nin baskı sponsoru da Labonix oldu.
80’lerde YTÜ’de bir kol olan Ytüfok 1995 yılında Fotoğrafçı Mehmet Bayhan tarafından kuruldu. Usta-çırak ilişkisiyle gelişen kulüp, bugün ülkemizin pek çok genç fotoğrafçı yetiştirmiş önemli fotoğraf kulüplerinden biridir. Her Cuma seminerler ve geziler, eğitimler ve atölyeler yapılmaktadır. 2001 yılında üniversite fotoğraf kulüpleri arasındaki ilk fotoğraf şenliğini, Amatör Fotoğraf Günleri’ni düzenlemeye başladı. 2011 yılında ise bir de Fkare Fotoğraf Festivaliyle atölyelerle dolu bir etkinliği daha başlatmış oldu. Bu yıl gelecek fotoğrafçılar dışında bugüne kadar Ahmet Elhan, Ali Taptık, Aslı Narin, Ara Güler, Çoşkun Aral, Melisa Önel, Murat Durusoy, İbrahim Zaman, Orhan Cem Çetin, Ömer Orhun, Refik Akyüz, Selim Süme, Serdar Darendeliler, Serkan Taycan, Sevim Sancaktar, Timurtaş Onan, Yusuf Sevinçli ve Yücel Tunca gibi pek çok fotoğrafçı söyleşilerle Amatör Fotoğraf Günleri’ne katıldı. Şu an fotoğrafçılık yapan pek çok kişi de ilk sergilerini bu etkinlik dahilinde açarak fotoğraf yaşamlarına bir adım attılar.
YTÜFOK | 11. Amatör Fotoğraf Günleri
Etkinlik Tarihi: 26-27-28 Ekim 2011
Etkinlik Alanı: YTÜ Yıldız ve Davutpaşa Kampüsleri
Açılış Kokteyli: 26 Ekim 2011 Saat 16.00

Hakkında gultenhayta

Bir uyandım her şey rüya...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir