Pazartesi , 5 Aralık 2022

“10. eTR Ödülleri” TBMM’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak

TÜSİAD ve TBV tarafından, e-Devlet uygulamalarını ödüllendirmek ve bu alandaki farkındalığı artırmak amacıyla tesis edilen “eTR Ödülleri” TBMM’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “e Türkiye (eTR) Ödülleri”, 17 Aralık 2012 Pazartesi günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil ÇİÇEK’in himaye ve teşrifleriyle TBMM Tören Salonu’nda gerçekleşecek.

Ülkemizin bilgi toplumuna dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “10. eTürkiye (eTR) Ödülleri” töreninin açılış konuşmaları,  TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit BOYNER, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk ECZACIBAŞI ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknoloji, İnovasyon ve Bilgi Toplumu Komisyonu Başkanı Erman ILICAK tarafından yapılacak.

Törende ayrıca, National Center for Digital Government (NCDG) Direktörü ve Dünya Ekonomik Forumu, Devletlerin Geleceği – Küresel Gündem Konseyi Üyesi Prof. Jane FOUNTAIN konuk konuşmacı olarak yer alacak.

eTR Ödülleri kapsamında; “Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler”, “Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler”, “Kamudan Kamuya e-Hizmetler” ve “Yerel Yönetimler” kategorilerinde, finalist kamu kurumları ve yerel yönetimler arasından ödül kazananlar elektronik oylamayla belirlenecek ve ödüller sahiplerine takdim edilecek. Bu kategorilerin yanısıra modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar da TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “özel ödül” ile ödüllendirilecek.

Ayrıca 10.eTR Ödülleri’ne özel olarak, önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülü verilecek.

 

eTR Ödülleri Hakkında

TÜSİAD ve TBV, 2003 yılından itibaren her yıl düzenlediği “eTR Ödülleri” ile kamu yönetiminde, ekonomide ve toplumsal yaşamda kalitenin, verimliliğin ve rekabet gücünün artması için eTR dönüşümünün gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.etrodulleri.org

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir