Perşembe , 30 Mart 2023

2 Türk Yazılımcı Dünya Çapında Ses Getiren bir Oyun Geliştirdi

İki Turk girişimcinin ortak olarak kurduğu WallWizz bağımsız oyun stüdyosunun ilk mobil oyunu Eggventure, 16 Ekimde Android cihazlar için Google Play’de ücretsiz olarak yayımlandı. Oyun yaklaşık bir ay once ilk olarak Blackberry Playbook tabletler için Blackberry AppWorld’de yayımlanmış, ilk haftasında büyük ilgi çekerek dünya çapında “featured” olmayı başarmış, bir çok Blackberry kullanıcısından ve inceleme sitesinden olumlu yorumlar almış ve çıkışının 2. haftasında en çok satan 25 oyun arasına girmeyi başarmıştı. WallWizz aynı başarıyı Android platformunda da göstermeye kararlı gözüküyor.

ilk haftasında featured oldu

Özellikle grafikleriyle ve sevimli karakterleri ile benzerlerinden bir adım önde olan Eggventure, dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve farklı yetenekleri olan 6 kahraman yumurtanın maceralarını konu alıyor. Oyun kutuplardan gelen “Eggskimo Eddie” ile başlıyor ve topladığınız altınlarla diğer karakterleri de oyuna dahil edebiliyorsunuz. Oyunun amacı kahraman yumurtalarımızı düşürmeden mümkün olduğu kadar  yükselmek ve altınları toplamak. Bu sırada karşılarına çıkan bonuslar kahramanların işini kolaylastiriyor.

Oyunu benzerlerinden ayıran en önemli özellik, oyun sırasında topladığınız veya oyun içi satın almalarla elde ettiğiniz altınları kullanarak kahramanlarımızın yeteneklerini arttırabilmeniz ve yeni karakterleri oyuna dahil edebilmeniz. Oyunun en zevkli kısmı ise dünyanın dört bir yanından oyuncular ile yarışabilmeniz ve kendi puanlarınızı karşılaştırabilmeniz.
Eggventure iOS versiyonu ile kasım ayı başında Appstore’da da yerini alacak.

Wallwizz bağımsız oyun stüdyosu, 2012 yılı başında Caner Altınbaşak(Cambridge, İngiltere) ve Serhat Aydın(İstanbul, Türkiye) tarafından kuruldu. Walwizz, oyunun geliştirilme aşamasında grafik tasarım için Joanna Leong(Avustralya), sesler ve müzik için ise Ses Sanayii (İstanbul) ile birlikte çalıştı.

Blackberry Playbook tabletler için Eggventure’a asağıdaki baglantıdan ulaşabilirsiniz.

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/35753

Android cihazlar icin uygulamayı indirmek için aşağıdaki baglantıyı kullanabilirsiniz:

http://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.wallwizz.eggventure

Sosyal Ağlar:
http://www.eggventure.net
http://www.facebook.com/eggventure
http://www.twitter.com/eggventures

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir