Cuma , 9 Aralık 2022

2014 Yılının En Çok Satan Telefonları

2014 yılının ikinci çeyreğini de ardımızda bıraktık. Birçok mobil telefon üreticisi de bu zamana kadar genellikle yıl içerisindeki amiral gemisi vasfına sahip olacak olan cihazlarını yayınlandı. Artık haliyle telefonların satış durumu hakkında da raporlar gelmeye başladı.

Akıllı telefon piyasası hakkında yaptığı isabetli raporları ile bilinen Honk Kong merkezli CounterPoint firması son derece etkili bir rapor sundu. Sunulan rapor içerisinde 2014 yılının başından Mayıs ayının sonuna kadar zaman aralığı baz alınmış ve bu geçen süreç içerisinde en çok kullanıcıların hangi model telefonu satın aldığı gösterilmiş. Tabii aslında sonuçlar büyük bir merakla beklense de tablo her zamanki gibi ortalama bir şekle sahip.
Kendi işletim sistemi olan iOS cihazlar ile piyasa açılan Apple’ın son amiral gemisi telefonu iPhone 5S listenin birinci sırasında yer alan akıllı telefon olarak güncelliğini koruyor.iPhone 5s’in hemen arkasında da Apple’ın en büyük ve ezeli rakibi Samsung amiral gemisi modelleri ile birlikte yer alıyor.

İkinci sırada Samsung Galaxy S5 üçüncü sırada Samsung Galaxy S4 ve dördüncü sırada da Samsung Galaxy Note 3’ü görüyoruz. Listeye tam bu aşamada tekrar bir Apple ürünü olan iPhone 5C dahil oluyor. Apple iPhone 5C modelini çıkartırken stratejisi tam olarak neydi elbette bilinmez fakat öyle görünüyor ki yine de İphone 5C birçok amiral gemisinin yanı sıra bu listede kendine üstlerden bir yer tutabildiğine göre hesaplanan satış rakamına ulaşmış.

Listenin biraz daha aşağısına indiğimizde ise Çin merkezli yeni telefon üretici Xiaomi’yi görüyoruz. Xiaomi gerçekten çok harika bir çıkış yaparak pazarda iyi bir yer tuttu ve kısa süre içerisinde Mi 3 modeli ile birlikte büyük satış rakamlarına imza attı. Kendisinden daha iddialı görünen HTC ve Sony gibi markaların önünde yer almayı başaran Xiaomi kısa süre içerisinde yeni bir amiral gemisi çıkartacak ve öyle umuluyor ki ikinci çeyrekte daha iddialı bir sıralamaya da imza atacak. Evet, 2014 yılının ikinci çeyreğine kadar görünen raporlar ve liste sıralamaları bu şekilde.

en-cok-satan-telefonlar

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir