Perşembe , 23 Mart 2023

3 Android Dosya Sıkıştırma Uygulaması

Çoğu zaman cihazlarımızın hafızası içerisinde cihazlarımızda kullanmayacağımız dosyalar da barındırabiliyoruz. Özellikle benim gibi yanında sürekli olarak bir USB Flash depolama birimi taşımaktan hoşlanmıyorsanız siz de telefonunuzda telefonunuz için olanlardan çok depolama için yer kaplayan dosyaların olduğunu görebilirsiniz.

Tabii, bu dosyaların hepsini salt biçimleri ile olduğu yerde bırakmak büyük bir alanın  dolmasına ve özellikle sürpriz durumların çıkmasına neden olabiliyor. Bu gibi sürprizleri en aza indirmenin yolu ise hiç şüphesiz Android için hazırlanmış olan bazı popüler sıkıştırma uygulamalarından birisini kullanmaktan geçiyor.  İşte sizler için seçtiğimiz birbirinden marifetli ve en popüler sıkıştırma araçları;

7Zipper

7Zipper uygulaması sıkıştırma konusunda en iddialı uygulamalardan birisi fakat onun uzmanlık alanı yalnızca herhangi bir dosyayı sıkıştırmak veya sıkıştırılmış olan bir dosyayı Android cihazınız içerisinde görüntülemek değil. 7zipper uygulaması ayrıca dosya yöneticisi olarak da size üst kalite bir hizmet sunuyor. Ücretsiz olması, dosya yönetimine yardımcı olması .zip ve .rar uzantıları başta olmak üzere birçok popüler uzantıyı destekliyor olması da cabası.

7Zipper Android indir

AndroZip

Ne kadar da yaratıcı bir isim öyle değil mi? Ancak yaratıcı olan tek şey ismi değil ayrıca kendisi de bir o kadar ilgi çekici bir uygulama. AndroZip uygulaması sıkıştırılan dosyaları görüntüleme, dosyalarınızı sıkıştırma gibi birçok işlevin yanı sıra da hem bir görev yöneticisi hem de kişisel bilgisayarlarımızdan alıştığımız sürükle bırak özelliğine sahip bir uygulama. En az bilgisayarınızdaki kadar rahat bir dosya yönetimi için AndroZip’i mutlaka deneyebilirsiniz.

Androzip indir

 

RAR for Anroid

RAR for Android uygulaması özel bir geliştiricinin değil, yine sıkıştırma konusunda hiç şüphesiz dünyanın en önde gelen isimlerinden birisi olan WinRar’ın geliştirmiş olduğu bir uygulama. Bu uygulama bildiğiniz kişisel bilgisayarlarımızda kullandığımız WinRar yazılımının her özelliğine sahip. Ayrıca içerisinde cihazınızda WinRar’ı kullandığınızda performansınızın ne kadar arttığına dair bir benchmark da bulunuyor. Birçok dili destekleyen WinRar’ın şuan Türkçe dilini desteklemiyor olması ise en büyük eksiği denebilir.

Rar for Android indir

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir