Çarşamba , 17 Ağustos 2022

3 Oda 1 Yalnızlık

Üst Kattaki Kadınʼsanız, kimse önce sizi düşünmez. Kimse diğerlerinden önce sizi aramaz ya da ilk kartpostalı size göndermez. Anneniz öldüğünde kimse sizi o kadar da sevmez. Hayatı boyunca başarılı bir sanatçı ve anne olmanın hayalini kuran Nora amaçlarını gerçekleştirmek yerine “Üst Kattaki Kadın” ve güvenilir bir insan olarak yaşamına devam etmiş bir ilkokul öğretmenidir, fakat yeni öğrencisi Reza ile onun ebeveynlerini tanıdığı andan itibaren kendini, inançlarını ve benliğini sorgulatan bir varoluş karmaşasının içinde bulur.

Claire Messud’un içtenlikle ve yürek yakan bir üslupla kaleme aldığı Üç Oda Bir Yalnızlık’ta kendinden öte bir dünyaya dahil olmayı arzulayan yalnız bir kadının sürükleyici itiraflarına şahit olacaksınız.

“Edebi anlatımın zekice işlendiği bu roman baştan sona nefes kesen bir okumayı garanti ediyor.” USA Today

“Sayfalarından tutkunun ve sanatın fışkırdığı bu roman, otantik bir hayatı kucaklamanın heyecanını ve duygu yoğunluğunu gözler önüne seriyor.” Booklist

“Pek çok mecra tarafından yılın kitabı seçilen The Emperorʼs Childrenʼın yazarından ustaca işlenmiş bir roman daha.” The New York Times

“Büyüleyici ve kusursuz bir anlatım… Messudʼun geniş bir tasvir ve hayal gücü var.” San Francisco Chronicle

3-oda-1-yalnizlik

YAZARIN HAYATI

Ödüllü yazar Claire Messud’un en son romanı The Emperorʼs Children, The New York Times, Los Angeles Times ve The Washington Post tarafından yılın kitabı seçilmiştir. İlk romanı When The World Was Steady ve kısa öyküler kitabı olan The Hunters, “PEN/Faulkner” ödülünü kazanmıştır. İkinci romanı The Last Life ise Publishers Weekly tarafından yılın kitabı ve The Village Voice tarafından da editörün seçimi ödüllerine layık görülmüştür. Yazarın bu dört kitabı da The New York Times tarafından “Yılın Öne Çıkan Kitapları” etiketini almıştır. Messud, Guggenheim ve Radcliffe bursları ile American Academy of Arts and Lettersʼtan Strauss Living ödülünü kazanmıştır. Eşi ve çocuklarıyla birlikte Cambridge, Massachusettsʼte yaşamaktadır.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir