Pazartesi , 6 Şubat 2023

40 milyon üyesi ile Spotify yükselişte

2008 yılında İsveç üzerinde aktif edilen Spotify uygulaması, çıktığı yıldan bu yıla kadar bir çok pazara açılarak 40 milyon üyeye ulaştı. Dijital müzik dinlemek deyince ilk akla gelen uygulamalardan olan Spotify, şuanda 56 farklı ülkeye hizmet vermekte. Spotify, Android, PC ve İOS gibi bir çok platformdan ulaşabileceğiniz bir dijital müzik uygulaması diyebiliriz. 2008 yılında oluşturulmasına rağmen Türkiye’ye geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlamış, Türkiye’den de beklediği şekilde bir ilgiyi üzerine çekmişti.

Spotify bir çok platformda ücretli ve ücretsiz kullanım seçenekleri sunmakta, 40 milyon üzerinde üyesi bulunmakta olan bu platformda yaklaşık 10 milyon üye ücretli olarak Spotify kullanmakta ki bu gerçekten büyük bir rakam diyebiliriz. Bu rakam aslında bize Spotify’ın ne kadar kaliteli bir uygulama olduğunu göstermekte, piyasada bir çok müzik uygulaması bulunmakta ki günümüzde Android üzerinde denemediğiniz uygulama kalmamış olabilir, Spotify o uygulamalar arasında ilk denemeniz gerekenlerden bir tanesi.

Spotify’da ücretli ve ücretsiz kullanım seçeneklerinden bahsetmiştik, peki ücretli ve ücretsiz kullanımın avantajları, dezavantajları neler?

Spotify ücretsiz seçeneğinde uygulama içinde reklamlarla karşılaşabiliyorsunuz, bunun yanı sıra müzik indirme gibi bir şansınız olmuyor ki bu durum oldukça kısıtlayıcı diyebiliriz.

Spotify ücretli seçeneği ise oldukça kullanışlı diyebiliriz, herhangi bir reklama tıklayıp yönlendirilme derdi olmadan tamamen reklamsız bir ortamda müzik dinleme keyfine erişebilmektesiniz. Bunun yanı sıra internete bağlı olmadığınız anlarda Spotify üzerinden indirdiğiniz, daha önce dinlediğiniz müziklere erişme şansınızda bulunmakta. Yani çevrimdışı müzik dinleme özelliği ücretli versiyon ile aktif oluyor.

Spotify her geçen gün geliştirilen bir ortam, öyle ki daha geçtiğimiz gün Spotify yeni tasarıma geçerek geliştirmeler güncelleştirme olarak platformlara yayınlandı. Sizlerde Spotify uygulaması bilgisayarınızdan, Android cihazınızdan veya İOS cihazınızdan indirebilirsiniz.

Spotify Android

Spotify iOS

Spotify Windows

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir