Perşembe , 23 Mart 2023

ALKIŞLAR SENİN İÇİN ALEX

Brezilya Milli takımını izlerken fazla dikkat çekmeyen ama faydalı futbolu ile pek çok kişinin açıklarını kapatan bir adamdı.Sert şutları ile bize karşı da golünü atmış değişik bir futbol karakteri idi Alex..Sonrasında onun helikopterler ile televizyondan canlı yayınlanan transfer hikayesini izlediğimde de açıkçası şaşırmış ve sevinmiştim.Dünya kulübü olma yolunda adım atan bir klübün şu ana kadar yapmış olduğu en önemli transferlerden biriydi o… Şimdiye kadar kırılmadık rekor bırakmadı desek yeridir.Kimi zaman koşmuyor dendi,yürüyor dendi.Bu eleştiriyi yapanların unuttukları nokta şu idi..Elbette günümüz futbolu koşu ve mücadele üzerine kurulu.Ancak bazı oyuncular tekniği ve oyun zekası ile bunu aşabiliyorlar.Böyle bir oyuncu idi Souza..Liderdi. Pek çok maçını izledim.Sahada 90 dakika kalan ve Joker gibi her yerde özveri ile oynayan bir oyuncudan başka bir şey göremedim.

Antrenörü ile arası kötü olabilir.Hatalar da yapmış olabilir.Belki yabancı bir futbolcu olarak 8 sene kalarak hepimizi şaşırttığı Türkiye liginde avrupalı futbolcuların fikrini sosyal medya aracılığı ile ifade etme özgürlüğünü de fazlasıyla kullanmış olabilir.Ancak bu şekilde değil,binlerce taraftarın içinde ,onu Alex yapan Fenerbahçesinin stadında veda etmeliydi .Her takım maç kaybedebilir.Her takım efsane olmuş oyuncuları ile bile yollarını ayırabilir.Ama bunun usulü ve şekli ,zamanı bir çok şeyi etkiler. Böyle bir veda olmamalıydı.Ama hakettiği sevgiyi ,saygıyı her zaman futbolseverlerden ve fenerbahçelilerden gördüğüne ve göreceğine emin olarak uçağına binecek. Ülke futboluna ,Ülke sporuna hatta Fair play dışı hiç bir davranışını göremediğim için de örnek sporcu olarak verdiği emek kolay unutulacak türden değil… Yine Bekleriz Kaptan…

OĞUZ AKDENİZ

Hakkında catcatt

One comment

  1. alex biz de seni adam bilirdik meyersesen adamın tersisin yazıklar olsunsenn gibi futbolcuy sen hiç fenerli olmamışsın ki eyer olsaldı n böyleyapmazdın çünkü hiçbir fenerlisenin gibi satıcı değil….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir