Cumartesi , 3 Aralık 2022

Almanların İnternet Tutkusu

Yapılan bir araştırmaya göre, her üç Alman’dan biri mümkün olan her anını internette geçiriyor. Çoğunlukla Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde zaman harcanıyor.

Kısa adı “Bitkom” olan Alman Bilgi Teknolojileri Birliği’ tarafından yaptırılan bir araştırmaya göre, her üç Alman’dan biri, buldukları her boş anı internete girmek için kullanıyor

Bitkom Başkanı Prof. Dieter Kempf, “Cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi mobil aletler, her yerde ve her zaman internete girmeyi mümkün kılıyor” şeklinde konuştu.

Araştırma, ayrıca her üç Alman vatandaşından birinin akıllı telefon sahibi olduğunu ortaya koydu. Almanya’daki internet kullanıcıları, günde ortalama 140 dakika internet başında kalıyor. Bu zamanın dörtte birini Facebook, StudiVZ, Google+ ya da Xing gibi sitelerde geçiriyor.

Yaşın rolü

İnternet kullanımında yaş önemli bir faktör. 14-29 yaşları arasındaki gençlerin yüzde 55’i her fırsatta internette sörf yapıyor. Yaş ilerledikçe internet kullanma yoğunluğu da azalıyor. 65 yaş üstü kişilerin sadece yüzde 7’si buldukları boş anları internette geçiriyor.

Araştırma, Aris kamuoyu araştırma şirketinin 14 yaş üstü bin 300 kişiyle yaptığı anket sonucu hazırlandı.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir