Pazar , 3 Aralık 2023

Android Batarya Tasarrufu için Uygulamalar

Bildiğiniz gibi Android telefon ve tabletlerde batarya sorunu hemen hemen her cihazda var, kısa sürede biten batarya günlük yaşantınızda sizi olumsuz yönde etkileyebiliyor, bu olumsuz etkilemeyi ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış batarya kontrol uygulamaları bulunmakta. Bu uygulamalar sayesinde telefonunuzun pil tüketimini minimum seviyeye çekerek daha uzun saatler telefonunuzu veya tabletinizi kullanabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlerle birkaç adet batarya tasarruf uygulaması paylaşacağız.

Battery Widget Reborn: Ücretli bir seçenek olan bu uygulama 5 TL bir fiyata sahip, widgetleriyle kaç saat kullanım kaldığını görebilir, özel ayarları ile istediğiniz şekilde kısıtlamalar yapıp pil tasarrufu yapabilirsiniz.

2x Battery: Eğer ücretsiz bir batarya tasarruf uygulaması istiyorsanız 2x Battery uygulaması tam size göre olabilir, uygulama sayesinde gereksiz pil kullanımı engellenir ve tasarruf sağlanır.

Easy Battery Saver: Android pil tasarruf uygulamaları arasında ücretsiz ve en çok kullanılanlardan birisi olan Easy Battery Saver, pil tasarrufu konusunda uzman bir isim diyebiliriz, bu uygulama sayesinde isterseniz kendi ayarlarınızı kullanarak pil tasarrufu yapabilir, isterseniz otomatik tanımlı farklı seçeneklerle pilinizin daha uzum ömre sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

DU Battery Saver & Widgets: Android ücretsiz bölümünde yer alan bu uygulama en çok kullanılanlardan bir tanesi diyebiliriz, hem widget olarak göstergeleri bulunmakta, hem de bir çok farklı tasarruf seçeneği ile pil korumasını sağlamaktadır. DU Battery Saver & Widgets uygulamasının en büyük iddiası ise %50’ye kadar pil tasarrufu sağlamakta olmasıdır diyebiliriz.

Hakkında kubilay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir