Perşembe , 30 Haziran 2022

Android cihazınızı yedekleme ve kurtarma araçları

Atalarımız bundan yıllar önce aslında en iyi sözü söylemişler ve demişler ki “Üşenenin ne kızı ne de oğlu olurmuş.” Günümüz de buna biraz daha modern bir yaklaşım ile bizler şöyle yaklaşıyoruz “Üşeniyorum, öyleyse yarın!” Her ikisini de uyguladığımız taktirde genelde sonuç kayıp oluyor. Siz kaybedenlerden olmak istemiyorsanız Android cihazınızın içerisinde yer alan verilerinizi yedeklemenize yardımcı olacak olan araçları şimdiden ayarlamalısınız demektir.

G Cloud Backup

G Cloud yedekleme namına en kaliteli uygulamalardan birisi. Öncelikle bulut teknolojisini kullanan uygulamaya kayıt olduktan sonra ücretsiz olarak 1 GB depolama alanının da sahibi oluyorsunuz. Ardından tüm verilerinizi G Cloud kendi sistemine kopyalıyor. Cihazınızın herhangi bir veri kaybı durumunda da hemen G Cloud ile kaybettiğiniz verilerinizi pratik bir şekilde kurtarabiliyorsunuz. Data paketi için tedirgin olanlara ayrıca G Cloud Backup uygulamasının sadece Wifi ile yedekleme yapma seçeneğinin olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

G Cloud Backup uygulamasını indirmek için tıklayınız.

ROM Manager

Eğer bir Power User olduğunuza inanıyorsanız veya PW olma yolunda emin adımlar atıyorsanız size hem kolayca ROM yüklemeye yardımcı olacak hem de aynı zamanda yedekleme yardımcı olacak diğer bir uygulama olan ROM Manager uygulamasını tanıtalım.  Uygulama cihazınıza ClockWorld kurarak yedekleme işlemini gerçekleştiriyor ve böylece veri kaybı kaygısından da sizleri kurtarıyor.

ROM Manger’i indirmek için tıklayınız.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir