Çarşamba , 22 Mart 2023

Android Telefonlarda DNS Değiştirme

Youtube, Twitter gibi günümüzün yasaklı sitelerine giriş yapmak için Android cihazlarda DNS değiştirme yöntemini denediniz mi? Türkiye’de erişime kapalı bir çok siteye giriş yapmak, veri akışını sağlamak Android cihazlarda oldukça kolay diyebiliriz, Android cihazlarda DNS değiştirme yöntemini lafı uzatmadan anlatmaya başlayalım.

1-      İlk olarak Wifi, yada kablosuz ağ ayarlarına telefonunuzun veya tabletinizin ayarlar bölümünden giriş yapınız.

2-      Bağlandığınız Wifi ağının üzerine 1-2 saniye kadar basılı tutup seçeneklerin açılmasını bekleyin.

android dns

3-      Ağ yapısını değiştir bölümüne tıklayarak devam edin, daha sonra açılan pencerede gelişmiş seçenekleri göster deyiniz.  Bu bölümde DNS ayarları dahil bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır, sadece DNS 1 ve 2’yi değiştireceğiz.

dns2

4-      Açılan bu bölümde DNS’leri resimdeki gibi yapabilirsiniz.

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

         Veya

  • 4.2.2.5
  • 4.2.2.6

Android cihazlarda yasaklı sitelere, ya da Türkiye’de erişime kapatılmış sitelere erişmek için diğer bir yöntem de Android VPN uygulamalarıdır, bu uygulamalar sayesinde yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Hotspot Shield VPN: Android cihazlarda yasaklı sitelere giriş sağlamak, gizliliği korumak için ücretsiz uygulamalardan bir tanesidir diyebiliriz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Spotflux: Bu uygulama aslında Android cihazlarda internet gezintileri güvenli bir şekilde yapmak için kullanılmaktadır, ancak bu güvenlik yöntemleri yasaklı sitelere girişi de sağlıyor, yani her ikisi içinde bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Express VPN: İnternette kimliğinizi gizlemek, güvenliğinizi sağlamak ve yasaklı sitelere giriş sağlamak için Express VPN uygulaması ücretsiz olanaklar sağlamaktadır.

Android işletim sistemi için DNS değiştirme ve ücretsiz VPN uygulamaları ile yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz, her iki yöntemde tamamen çözüme ulaştıracak güvenli yöntemlerdir.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir