Pazar , 4 Haziran 2023

Angry Birds’e Türk Rakip Çıktı: Speedy Birds

Speedy Birds yerli emek gücüyle ortaya çıkmış, tamamen yerli kaynakların (yerli yazılımcılar ve grafik tasarımcılar:) kullanıldığı oldukça eğlenceli bir oyun. Speedy Birds kuş ve türevleri oyun furyasının biraz dışında, genel olarak reflekslere dayanan, sadece kendinizle yarıştığınız, gücünüz yetiyorsa sonsuza kadar oynayabileceğiniz bir oyun.

Oldukça kolay bir arayüze sahip olan Speedy Birds Game Center desteği de vermekte. Elde ettiğiniz skorları Game Center aracılığı ile dostlarınızla paylaşabilir, kıyasıya bir yarışa girebilirsiniz.

2

Oyunumuzun ana karakteri olan minik, sevimli, kırmızı kuşumuz havada uçmaya başlıyor. Karşımızda ters yönden gelen farklı kuşlar var. Amacımız bunlara çarpmadan mümkün olduğunca uzağa uçabilmek. Tabi bunu yaparken de etraftaki yemleri kaçırmamamız gerekiyor. Oyun oynanabilirlik olarak oldukça kolay. Hatta ekrana bile dokunmanız gerekmiyor diyebilirim. Iphone’un denge sensörü ile oynanıyor. Soldan sağa doğru 2 boyutlu istikamette giden kuşumuzu yukarı yöneltmek için cihazı arkaya, aşağı yöneltmek içinse öne doğru eğmek yeterli. İşte oynanabilirlik bu kadar basit. Tabi bunu yaparken oldukça hassas bir şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Başlarda alışamasanızda eliniz gittikçe hassaslaşmaya başlıyor.

Ben oldukça keyif aldım oyunu oynarken. Türk oyun sektörünün gelişmesinde de her zaman katkımın bulunmasını istemişimdir.  Oyun geliştiricilerini tebrik ediyorum.

oyuna şuradan ulaşabilirsiniz: http://itunes.apple.com/tr/app/speedy-birds/id492443617?mt=8

Hakkında Knegel

Oyun Yazarı, Bilişimci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir