https://juragankomik.com
Çarşamba , 24 Nisan 2024

Anonymous Digiturk’e Saldıracağını Duyurdu

Dünyanın en büyük siber aktivist grubu Anonymous (Anonimler), İnci Sözlük‘ün ve Blogger.com gibi sitelerin kapatılmasına neden olan Digitürk’e saldırı yapacagını duyurdu.

Geçen yıl haziran ayında Türkiye’deki internet filtresini protesto etmek için Operation Turkey adında devlet sitelerine saldıran Anonymous, telif hakları nedeniyle kapatılan İnci Sözlük‘e destek vermek için Digitürk’e saldıracağını Youtube üzerinden yayınladığı video ile bildirdi. Saldırıyı Operation Digiturk adı altında başlatan grup, yayınlanan videoda şu sözlere yer veriyor:

merhaba türkiye!

sevgili kardeşlerim artık gözünüzü açıp uyanmanın tam zamanıdır. artık özgürlük için hakkızı aramanın zamanıdır. intertnet düşüncenin rahatlıkla ifade edilebileceği, otoritenin müdahalesinden uzak olması gereken platformdur. internete yönelik müdahalelerin yoğunlaştığı bu dönemde özgürlüğümüzü savunmak için birlik olma zamanı gelmiştir…

internette hukuk terörü estiren digiturk blogger.com ve inci.sozlukspot.com’u kapattırdı. kapatılan siteye uyarı veya savunma hakkı verilmedi. sansür özgürlük ilkeleriyle örtüşmeyen bir insan hakları ihalidir. her kim sansürü kullanarak insanları susturma girişiminde bulunursa anonymous cezasını verecektir. anonymous tek kişi değildir, anonymous herkestir. internet herkesin hakkıdır.

evet türkiye, evet bütün muhalif sözlükler, evet sansür karşıtı anonimler… neden hala duruyorsunuz ? gelin anonymous ve red anarchy’e destek verin. özgür internet için savaşın.

bizler anonimiz. bizler çoğunluğuz. affetmeyiz. unutmayiz. bizi bekleyin!

Grup ayrıca sansür karşıtı insanları ve inci sözlük yazarlarını kendilerine destek vermeleri ve konu hakkındaki görüşlerini bildirmeleri için irc kanalına çağırıyor.

irc.anonops.li
irc.anonops.pro
irc.anonops.bz

#opdigiturk

YouTube video için Tıklayın!

Hakkında Draven Jabbar

İçerik Sağlayıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir