Pazar , 3 Aralık 2023

Antivirüs arayışı içerisinde olan kullanıcılara en iyi öneriler

Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesine paralel olarak gelişen bir şey daha var o da veri korsanlığı veya veri hırsızlığı olarak adlandırabileceğimiz alan. Eskiden internetin kullanım alanı çok daha küçük bir yelpaze içerisinde kalıyordu. Yani, çoğumuz faturalarımızı yatırmak için kuyruklara giriyorduk. Fakat internet teknolojileri ile artık en basit ödeme işlemlerimizi bile bilgisayarımızı kullanarak yapabiliyoruz. Tabii, korkmamız gereken tek şey sadece banka hesaplarımıza ait olan bilgiler değil. Aynı zamanda bilgisayarlar içerisinde yer alan sosyal medya siteleri hesaplarımızda bizim için gerçek birer kimlik örneği temsil ediyor.

Veri hırsızlığı şöyle dursun, kişisel bilgisayar kullanıcılarının diğer bir en büyük problemi de hiç kuşkusuz sinir bozan virüs dosyaları. Bu risklerin tamamını olmasa da büyük kısmını ortadan kaldırmak için ise bilgisayarınız içerisinde mutlaka bir antivirüs yazılımı kullanmanız gerekiyor. Piyasada hemen her antivirüs programı iş görebilecek kapasiteyi sahip olmasına karşın biz bu yazımız üzerinde özellikle iki farklı antivirüs uygulaması üzerinde duracağız. Bunlardan biri orta hali ve tecrübeli kullanıcılara hitap ederken diğeri ise çok daha kişisel kullanımlar için uygun diyebileceğimiz bir antivirüs yazılımıdır.

1- Eset Smart Security Antivirüs

eset nod32

Ortalama olarak bilgisayarın kullanma mantığını anlamış biriyseniz ve antivirüs yazılımı arıyorsanız en popüler tavsiye olarak hiç şüphesiz Eset Nod32 seçeneği ile karşılaşacaksınızdır. Son derece basit bir arayüze sahip olması ve kolay ayarlanabilir bir yapıya sahip olması bu yazılımı rakiplerine göre çok daha fazla öne çıkartıyor. Ayrıca ebeveyn koruması gibi özellikler sunması, internette sizi bekleyen olası tehditlere karşı sürekli alarmda durması da diğer en iyi tarafı denebilir. Oyuncular için ayrıca oyuncu modunun bulunduğunu da hatırlatmak faydalı olabilir.

2- ComboFix

combofix

Arayüzü itibariyle göz önüne alındığında ve çalışma prensini düşünüldüğünde, ComboFix daha çok ileri seviye kullanıcılara hitap ediyor. Bu yazılım asıl amacı ise sizi sürekli olarak tehditlerden korumak değil, bilgisayarınız içerisinde yer alan tehditleri yok etmektir. ComboFix’i kullanırken arka planda işine karışan farklı koruma yazılımlarının olmaması çok daha iyi bir çalışma için olmazsa olmaz şartlar arasında yer alıyor.

Kaynak: http://blog.tamindir.com/en-iyi-antivirus-programlari_6960/

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. bi tavsiyede benden olsun avast 7 surumu çok iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir